Volkswagen zvýšil zisk i prodeje, Škoda ho následovala | E15.cz

Volkswagen zvýšil zisk i prodeje, Škoda ho následovala

Volkswagen
Volkswagen
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK, bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Německá automobilka Volkswagen vytvořila v prvním pololetí provozní zisk 6,49 miliardy eur (asi 166 miliard korun). To je proti zisku 6,09 miliardy eur ve srovnatelném období loňského roku nárůst o téměř sedm procent. Dceřiná Škoda Auto provozní zisk zvedla o devět procent na 449 milionů eur.

Největší automobilka v Evropě za lepší hospodaření vděčí hlavně rekordnímu odbytu. Tržby celé skupiny v pololetí dosáhly 95,38 miliardy eur (asi 2,4 bilionu korun), což je meziroční nárůst o 22,6 procenta.

Prodeje celé skupiny dosáhly 4,64 milionu vozů a meziročně tak stouply o 12,4 procenta. Mladoboleslavská automobilka prodala 408 tisíc automobilů a její odbyt tak rostl ještě nepatrně více.

Na rozdíl od řady jiných automobilek v Evropě Volkswagen těží z bohaté geografické rozmanitosti. Firma se například etablovala na trzích v Brazílii, Číně a Spojených státech, kde automobilový trh prochází odlišným vývojem než v Evropě.

Růst zájmu automobilka registruje o sportovně-užitkové modely Volkswagen Tiguan anebo Audi Q3, dobře se ale prodává i sedan Audi A6. Volkswagen zároveň potvrdil výhled na zbytek letošního roku a nadále počítá s růstem tržeb. Provozní zisk by se ale měl udržet zhruba na loňské úrovni, kdy byl na rekordu.

Pololetní výsledek je nepatrně lepší, než předpokládali analytici. Ti v anketě agentury Reuters v průměru počítali s provozním ziskem 6,41 miliardy eur.

Volkswagen ale podle agentury Reuters patrně nebude imunní vůči dopadům současné krize v eurozóně. V jejím důsledku se totiž snižuje poptávka spotřebitelů, což výrobce aut nutí hledat pobídky k prodeji. Většinou jsou to slevy.

Autor: ČTK, bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.