MS v hokeji 2022: program, skupiny, kdy hrají Češi | E15.cz

Mistrovství světa v hokeji 2022: Kdy a proti komu bude Česko na turnaji hrát

Český kapitán Roman Červenka přiváží k týmu trofej pro vítěze Švédských her
Český kapitán Roman Červenka přiváží k týmu trofej pro vítěze Švédských her
• 
ZDROJ: Pavel Mazáč / Sport

iSport.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

V pátek 13. května ve Finsku vypukne 86. mistrovství světa v ledním hokeji. Česká hokejová reprezentace se poprvé na světové akci představí pod vedením finského trenéra Kari Jalonena. Po deseti letech se pokusí přivézt medaili z velké světové akce. Byly to přitom právě Helsinky, z nichž si Češi v roce 2012 odvezli bronzové medaile.

Skupiny MS v hokeji 2022

Hokejová organizace IIHF zveřejnila složení skupin už v průběhu loňského šampionátu. O samotném nasazení přitom rozhoduje pořadí v aktuálním žebříčku IIHF. Rusko ve skupině A nahradila Itálie, vyřazené Bělorusko ve skupině B uvolnilo prostor Velká Británii.

Česká hokejová reprezentace v Tampere zabojuje ve skupině B. Na stejném stadionu se přitom bude hrát i závěrečná část šampionátu. 

Skupina A (Helsinky) Dánsko, Francie, Itálie, Kanada, Kazachstán, Německo, Slovensko, Švýcarsko
Skupina B (Tampere) ČESKO, Finsko, Lotyšsko, Norsko, Rakousko, Švédsko, Velká Británie, USA

Kdy hrají Češi na MS v hokeji 2022 ve Finsku?

Český tým pod vedením Fina Kari Jalonena vstoupí do turnaje v sobotu proti sestavě Velké Británie. Boje ve skupině završí zápas s domácím Finskem, které na letošní olympiádě vybojovalo zlaté medaile.

Datum Čas Zápas
sobota 14. května 2022 15:20 Česko – Velká Británie ONLINE
neděle 15. května 2022 19:20 Česko – Švédsko ONLINE
úterý 17. května 2022 15:20 Česko – Rakousko ONLINE
čtvrtek 19. května 2022 19:20 Česko – Lotyšsko ONLINE
sobota 21. května 2022 19:20 Česko – Norsko ONLINE
pondělí 23. května 2022 15:20 Česko – USA ONLINE
úterý 24. května 2022 19:20 Česko – Finsko ONLINE

Kompletní program MS v hokeji 2022 naleznete na webu iSport.cz.

Rusko bez účasti na MS i pořadatelství v roce 2023

Krátce po invazi vojsk na Ukrajinu na konci února bylo z letošního MS v hokeji vyloučeno Rusko i Bělorusko. Ruští hokejisté navíc přišli o účast v příštím ročníku série Euro Hockey Tour, kde je nahradí Švýcarsko. Ruské hokejové federaci pak bylo odebráno pořadatelství MS v hokeji 2023, které se mělo původně konat v Petrohradu.

Rusko bylo přitom vyloučeno z řady dalších sportovních akcí. Stalo se tak především v reakci na apel Mezinárodního olympijského výboru, který vyzval asociace jednotlivých sportů, aby vyloučily sportovce Ruska a Běloruska z mezinárodních soutěží a odebraly těmto zemím pořadatelství mezinárodních akcí.

Světové sportovní organizace odebraly Rusku a Bělorusku status hostitelských zemí na svých mezinárodních sportovních akcích a jejich pořádání předaly jiným státům. Neutrpěla tím jenom ruská sportovní hrdost, vyřazení znamená také nezanedbatelné finanční ztráty. Vyřazení Ruska a Běloruska ze sportovních klání rozebírala v článku pro deník E15.cz Lucie Staňková. 

Čekání na medaili trvá deset let

Česká hokejová reprezentace pod vedením Aloise Hadamczika porazila domácí Finsko v zápase o 3. místo naposledy na MS v hokeji v roce 2012. Od té doby je český hokejový tým na světových akcích bez medaile. Na pozici trenérů národního týmu se přitom vystřídali Vladimír Růžička, Vladimír Vůjtek, Josef Jandač, Miloš Říha a naposledy Filip Pešán. Výměna trenéra však obrat nepřinesla.

Pomůže tak českému týmu osobnost finského trenéra Kari Jalonena, který české mužstvo povede na mistrovství konaném ve Finsku, kde své svěřence pošle proti vlastním  krajanům? Sledujte výkony české hokejové reprezentace na MS v hokeji 2022 od 13. května. Zápasy o medaile se budou konat v neděli 29. května na stadionu v Tampere.

Video: Nominace českého hokejového týmu na MS 2022

Video se připravuje ...
Nominace českého týmu na MS: S Hertlem i Krejčím, na Chlapíka se zase nedostalo

Autor: iSport.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery