Zápisník Petra Peška: Doprava a náprava | e15.cz

Zápisník Petra Peška: Doprava a náprava

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Profimedia
Petr Pešek

Petr Pešek

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Premiér Andrej Babiš se opět zasnil. Na jeho twitterovém účtu se dočteme, že má na stole strategii výstavby vysokorychlostních tratí. Z Prahy se přes Brno dostaneme do Ostravy za dvě hodiny, rychlovlak pojede více než třísetkilometrovou rychlostí.

A stavět se už opravdu má také jinými směry, třeba na Ústí nad Labem. Pokud to půjde tak rychle jako výstavba a opravy dálnic, není třeba se znepokojovat.

I pro Prahu je doprava velké téma. Dokončení obchvatu sice také zůstává v říši snů, alespoň se ale vymýšlejí různá „vylepšení“. Od již zavedeného snížení rychlosti na magistrále po nakonec zavržený nápad na mýtné. A aktuálně se vedení města podařilo naštvat desítky vozíčkářů zrušením speciální bezbariérové autobusové linky H1. Tady už líp je.

Ani v Brně to řidiči nemají lehké, obyvatelé moravské metropole se ale aspoň mohou těšit na nové tramvaje. První modely přezdívané „Drak“ se už začaly kompletovat, půjde navíc o první brněnské šaliny s klimatizací. Což uvítají jak místní, tak hojní návštěvníci města.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video