Akcie, měny & názory Bohumila Trampoty: Výborný start | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Akcie, měny & názory Bohumila Trampoty: Výborný start

Bohumil Trampota

Bohumil Trampota

Nový rok začal pro akciové trhy úspěšně. Dalo by se říct, že začal přesně tam, kde starý skončil v tom smyslu, že pokračuje v pozitivním trendu nastaveném v minulém roce. Ten totiž byl jedním z nejúspěšnějších za poslední desítky let.

Rychlý pohled na výkon akciových indexů jednoduše ukazuje, že trhy dále rostou na nová maxima. Jeden z hlavních světových akciových indikátorů, americký index S&P500, vyrostl od začátku roku o 1,6 procenta. Pozadu nezůstaly ani evropské akcie s růstem o 0,9 procenta. V sousedním Německu je růst o slušných 1,6 procenta.

V Praze, aspoň od začátku tohoto roku, jsou na tom akcie ještě lépe. Hlavní index PX vzrostl o 2,1 procenta a je velmi blízko letitých maxim. A index rozvíjejících se trhů (MSCI Emerging Markets) se zhodnotil dokonce o 2,6 procenta. 

Analytik lituje své dřívější skepse vůči Tesle. Teď už by do firmy ale neinvestoval

Jak se bude obchodovat v nejbližších dnech? Předpokládám, že i v nadcházejícím období by akciové trhy mohly dále růst. Vše ovlivní podepsání první části obchodní dohody mezi USA a Čínou. To je již dříve oznámená skutečnost, která je jistě již v ceně akcií odražena, ale přesto bychom se mohli dočkat další pozitivní reakce.

V těchto dnech ale bude obchodování řídit zejména začínající výsledková sezona za poslední čtvrtletí minulého roku. První velké společnosti, které již svá čísla reportovaly v úterý, překonaly odhady trhu. Mám za to, že se všeobecně očekává, že pozitivní výsledky, které pokoří odhady analytiků, budou pokračovat, což by mělo ovlivnit obchodování na akciových trzích.

Těžké časy střadatelů. Nechat peníze na účtu se nevyplatí ani v roce 2020, kam investovat?

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!