Jana Havligerová: S krácením platů opatrně | E15.cz

Jana Havligerová: S krácením platů opatrně

Jana Havligerová: S krácením platů opatrně
sněmovna, Petr Nečas
• 
ZDROJ: ČTK

Jana Havligerová

Premiér Nečas se minulý týden v parlamentu skutečně odvázal. Jeho promluva k šéfovi státní kasy vejde do dějin: „Já teď skutečně nechci rozvíjet politicko-anatomickou diskuzi o tom, kdo reprezentuje jaký tělesný orgán v těle této vlády, to by asi nebylo na místě. Nicméně se neubráním poznámce, pane ministře financí, že vaše počínání v posledních dnech a týdnech... Přichází mi jaksi na mysl spíše jiné tělesné orgány než zrovna mozek nebo srdce.“ Jaký? Nechť si každý dosadí podle svého gusta.

Exministr průmyslu a obchodu Vladimír Dlouhý během po pražské Stromovce zahájil kampaň za své zvolení prezidentem. Oslovit veřejnost a získat podpisy potřebné pro kandidaturu chce v sérii běhů po České republice. Ve svém, jak říká, dlouhém běhu za zvolení, chce uběhnout asi 500 kilometrů. Pro zdraví určitě dobrý.

Roithová a Dlouhý zahájili prezidentskou kampaň

Ústavní soud rozhodl, že platy soudců obecních soudů nelze snižovat. Neznamená to ale, že se jejich mzdy musejí zvyšovat. Vláda se tváří, že nerozumí. A protože platy soudců jsou svázány s odměnami poslanců, senátorů a ministrů, posílá sněmovně návrh na jejich úpravu, respektive zvýšení. Pompa, se kterou si politici platy snížili o čtyři procenta, je pryč, svítá nová naděje. Pěkná komedie.

Poslanci mají u lidí nižší prestiž než uklízečky, o moc lépe na tom nejsou ani ministři. Pětici nejhůře hodnocených doplňují ještě povolání sekretářky a kněze. Vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění Sociologického ústavu Akademie věd. Sekretářky a kněží jsou v tom rozhodně nevině.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!