Jana Havligerová: Výchova po svém? Plaťte! | E15.cz

Jana Havligerová: Výchova po svém? Plaťte!

Ministr školství Marcel Chládek a premiér Bohuslav Sobotka
Ministr školství Marcel Chládek a premiér Bohuslav Sobotka
• 
ZDROJ: ctk

Jana Havligerová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Mladí sociální demokraté oficiálně oznámili, že takzvané bohumínské usnesení, které sociální demokracii zapovídá spolupráci s KSČM, je zastaralé a mělo by se o něm debatovat. Řada mladých sociálních demokratů podle předsedkyně MSD Lucie Válové usnesení ani pořádně nezná, ale má pocit, že se „o těch věcech musí mluvit nově“. Těžko říct jestli nově, ale důkladně by se „o těch věcech“ mluvit mělo.

Kdo nezná svou historii, je odsouzen ji opakovat. Stranické vedení má svým mladým co vysvětlovat. Tedy pokud si ČSSD nechce dát repete z roku 1948.

Dorostenci a dorostenky z ČSSD ale nejsou jediní, které to táhne k minulosti. Počinem jak z padesátých let se může pyšnit ministerstvo školství, vedené sociálním demokratem Marcelem Chládkem. Rezort zrušil desetimilionovou dotaci na mezinárodní kurzy CTYOnline určené pro nadané středoškoláky.

Program 150 účastníkům podzimního semestru zaručoval úhradu osmdesáti procent školného. Pro každého z nich to byla částka 22 tisíc korun. Na ministerstvu usoudili, že jde o elitářský program, který je v rozporu se zásadami rovného přístupu ke vzdělávání. Jen houšť. Co víc než zblbnutí národa si politici mohou přát.

Nedáte dítě očkovat? Zaplatíte. A nemálo, jak navrhuje ministerstvo zdravotnictví. Tisícové sankce by hrozily lidem, kteří nechtějí dát svým potomkům povinné vakcíny, až miliony by měli platit pediatři, kteří je k očkování nedokážou přesvědčit.
A je to. Doba, kdy stát děti po narození očipuje, aby dohlédl na řádnou péči a vzdělání, je s touto vládou zřejmě na dohled.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video