Zápisník Anny Křížkové: Něco se přihnalo | E15.cz

Zápisník Anny Křížkové: Něco se přihnalo

Srbský prezident Aleksandar Vućić jel osobně přivítat čínské vakcíny na bělehradské letiště.
Srbský prezident Aleksandar Vućić jel osobně přivítat čínské vakcíny na bělehradské letiště.
• 
ZDROJ: profimedia
Anna Křížková

Anna Křížková

Vstoupit do diskuze
0

V Česku byl spuštěn rezervační systém na očkování proti covidu a do tuzemska se přihnala menší smršť. Systém zřejmě očekával spíše prázdninový režim než tisíce seniorů toužících po vakcíně, a tak na určitou dobu upadl do technické deprese. 

Aby toho nebylo málo, oznámila o den později Národní referenční laboratoř, že obdržela od Nemocnice na Bulovce deset materiálů, které měly charakteristiku odpovídající britské mutaci. Zřejmě to však byla otázka času, kdy se k nám tato nakažlivější, nikoliv však nebezpečnější mutace viru přižene. 

Něco se přihnalo i na Balkán. Srbsko obdrželo milion dávek čínské vakcíny Sinopharm, a stalo se tak první evropskou zemí, která začne očkovat čínskou vakcínou. Srbský prezident Aleksandar Vučić jel osobně přivítat čínské vakcíny na bělehradské letiště a čínskému prezidentovi Si Ťin-pchingovi, svému „drahému osobnímu příteli a bratru“ vzdal hold i své srdečné, Číně navždy oddané „hvala“. 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.