Zápisník Barbory Pánkové: Válka a válčička | E15.cz

Zápisník Barbory Pánkové: Válka a válčička

Barbora Pánková

Obchodní válka mezi USA a Čínou je zažehnaná, alespoň prozatím. Povznesenou náladu na trzích způsobilo prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že odloží plánované zvýšení cel na dovoz čínského zboží. Tím vzrostla i naděje na obchodní dohodu. Asijské burzy jásají a rostou i americké akcie.

Spíše obchodní válčička se rýsuje mezi Českem a Polskem kvůli hovězímu masu. Už se zdálo, že kauza odstartovaná porážkami nemocných zvířat na polských jatkách, odkud se maso vesele rozváželo do dalších zemí včetně Česka, utichá. Ale objevil se nový problém, polské maso se salmonelou. Zatímco český ministr zemědělství Miroslav Toman dal najevo, že by mu nebyl proti mysli zákaz dovozu, jeho polský protějšek mluví o zveličování problému.

Ministr Jan Krzysztof Ardanowski zmínil na oplátku kontroly českého piva. Po jeho vzoru vyrazila do boje některá polská média. Tamní server Svět rolníka například informoval o českých vaflích s kousky kovu, které byly prý vyvezeny i do Polska. O jakého výrobce se jedná, však pomlčel. Pídit se po důvodech sporů s Polskem je chvályhodné, jen jestli za tím vším nebude česká závislost na slevách.

 

Podpořte E15 v anketě Křišťálová lupa

Deník E15 byl nominován v anketě Křišťálová Lupa 2020 o nejlepší zpravodajský web v Česku. Podpořte nás svým hlasem - ZDE.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!