Zápisník Jana Vávry: Fabrika na sny | E15.cz

Zápisník Jana Vávry: Fabrika na sny

Továrna Tesly v Číně
Továrna Tesly v Číně
• 
ZDROJ: profimedia.cz

Jan Vávra

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Kdo se letos pouští do plánování stavby rodinného domu, čeká ho zajímavý průzkum bojem. Věci mění přísnější požadavky na energetickou náročnost budov. Pouze s vytápěním elektřinou ze sítě si už nevystačí. Přitom elektrický proud má být ve stále větší míře pohonem aut jezdících v Evropě. Paradox by třeba pomohl zmírnit rozvoj i dalších alternativ spalovacích motorů.

Pamatujete na bitcoinovou bublinu z prosince 2017, kdy jedna virtuální mince stála dvacet tisíc dolarů? Úplně stejně byla zkraje týdne přestřelená cena akcií Tesly, tvrdí analytici GLJ Research. Jakkoliv je ale srovnání kryptoměn s akciemi ošemetné, společné rysy bitcoinu i akcií elektromobilky by se našly. Hodnotu obou aktiv vystřelila na rekordy přece jen spíš očekávání budoucnosti než ekonomická realita dneška.

Maraton škodí zdraví. Alespoň tedy amatérských běžců. Přišli s tím pracovníci pražského IKEM. Jako ideální sportovní aktivita se tak stále více jeví prostá vytrvalá chůze. A neméně dobře zraje Komenskému připisovaný citát o zbytečném kvaltování.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video