Zápisník Marka Schwarzmanna: Těžké časy kinofilů | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Zápisník Marka Schwarzmanna: Těžké časy kinofilů

Marek Schwarzmann

Marek Schwarzmann

Filmoví a seriáloví nadšenci prožívají náročné období. Museli bojovat o nalezení volných míst na poslední díl marvelovské ságy o superhrdinech Avengers: Endgame, který přepsal filmové rekordy, když za první víkend v kinech vydělal 1,2 miliardy dolarů. 

Jsou stále nevyspalí z toho, jak každou neděli v noci sledují nové díly Hry o trůny. A do toho všeho se srovnávají s končící Teorií velkého třesku.

Další komplikace v byznysu zase musejí řešit ředitelé v Huawei a diplomaté. Američané totiž potvrdili, že se zeměmi, které budou v jakékoliv části svých 5G sítí používat zařízení od zmíněné firmy, „přehodnotí sdílení informací“. Přeloženo z vládní úrovně na dětské chování ze školních lavic: „Ty nosíš nike, a ne adidasky, s tebou se nebavím.“ Ukazuje se, že zatímco nad nedůvěryhodností Huawei stále jen visí otazníky, nedůvěryhodnost USA začíná nabírat nebezpečné obrysy.

Celkem 122 náročných dní si prožil důchodce Jean-Jacques Savin, který se v sudu nechal unášet mořskými proudy Atlantiku od Kanárských ostrovů směrem do Karibiku. Jako první na světě tuto cestu překonal bez plachet, motoru či vlastních sil. Respekt.

Avengers jsou rekordní. Novinka Endgame pokořila miliardovou hranici za první víkend

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!