Zápisník Terezy Zavadilové: Do lesa a na drink | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Zápisník Terezy Zavadilové: Do lesa a na drink

Tereza Zavadilová

Tereza Zavadilová

Soudě dle ohlasů, které vyvolal rozhovor dvou deníků našeho vydavatelství s Danielem Křetínským, uhodil finančník hřebíček na hlavičku. Artikuloval totiž to, co si hodně lidí z byznysu myslí.

Že je nutné chovat se odpovědně, ale ne být ochromen strachy. Že by stát měl maximálně chránit ohrožené lidi, ale ne zastavit život.

Že nejdůležitější je prolomit atmosféru strachu, která zachvátila celou zemi. Jinak bude následný ekonomický propad ještě horší, dopady na psychiku lidí taktéž a různá nouzová pravidla, příkazy a zákazy nás mohou trápit ještě dlouho.

S čísly kolem koronaviru se pracuje špatně, říká Daniel Křetínský

Abychom byli spravedliví, strach nezatemnil výhled zdaleka jen Čechům. USA se perou s prudkými nárůsty nemocných. Britové, kteří se celkem dlouho chovali vůči koronaviru ležérně, nyní vyděšeně varují, že omezení pohybu mohou trvat až půl roku. Těžce zkoušená Itálie zůstane zavřená do konce července.

Němci testují jako o život, ale doma setrvají určitě do 20. dubna. Nejvolněji se zatím dýchá Švédům – jejich fotky z restaurací či procházek přírodou lze nyní jen závidět.

ANALÝZA: Amerika tápe. Hledá lék pro ekonomiku

 

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!