Češi nevolí špatně, ale chování prezidenta Zemana je zklamáním, říká profesor Pafko | e15.cz

Češi nevolí špatně, ale chování prezidenta Zemana je zklamáním, říká profesor Pafko

Video se připravuje ...

Čestmír Strakatý - Reflex.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Respektovaný chirurg a rytíř českého lékařského stavu profesor Pavel Pafko tvrdí, že věří v budoucnost českého národa. Lidé by se podle něj neměli podceňovat. V pořadu Prostor X mluví i o nedostatcích českého zdravotnictví, podle něj je na místě mluvit o připlácení za péči. Dále mu vadí, jak si teď prezident Zeman protiřečí a tvrdí, že ho to zklamalo. Od vyznamenání se ale nedistancuje.

Pro profesora Pafka je důležité, že ho ocenil český parlament, kterého si váží. Prezident mu vyznamenání pouze podal. Říká, že i když je s aktuálním chováním Miloše Zemana nespokojený, přijal by ho asi i dnes.

Zdůrazňuje, že Češi nevolí špatně, nejsou hloupí a nemají se za co stydět. Je rád, že žije právě zde.

Krátce po srpnové okupaci profesor Pafko vyjel do západního Německa, nikdy ale prý emigraci nezvažoval, ani toho zpětně nelitoval. Viděl později, v jaké situaci jsou emigranti, kteří se už vrátit nemohli, a záleželo mu taky na rodině. Vstup do KSČ mu byl nabízený, ale nikdy ho nepřijal a ani nemusel. Lékař je prostě žádaný, i když jeho názory nemusí režimu konvenovat.

Profesor Pafko míní, že ne vše se po roce 1989 povedlo a stále je velký prostor pro zlepšení. Věří ale v pozitivní budoucnost českého národa, který snese evropské srovnání a nemá se za co stydět. I když podle něj média vlastně nejsou nestranná, lidé to dokáží rozlišit a neměli bychom je podceňovat.


Další díly pořadu Prostor X najdete zde >>>


Autor: Čestmír Strakatý - Reflex.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video