Elon Musk přestaví ropné plošiny na mořský kosmodrom pro rakety Starship | E15.cz

Elon Musk přestaví ropné plošiny na mořský kosmodrom pro rakety Starship

nos

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Souběžně s výrobou prototypů raket Starship a jejich testováním se Muskova společnost SpaceX připravuje i na neskonale obtížnější starty, které už zamíří na oběžnou dráhu. Pro ty bude potřeba masivní nosná raketa Super Heavy a také větší odpalovací rampa. Podívejte se na Elonovinky na Mall.tv.

Orbitální starty budou způsobovat hodně hluku, a tak SpaceX počítá s tím, že většinu z nich časem přesune na mořské plošiny ležící daleko od pobřeží. První by mohla být hotová ještě letos.

SpaceX proto nedávno koupila za 3,5 milionu dolarů dvě ropné plošiny v texaském Port of Brownsvill, pojmenovala je Phobos a Deimos a zahájila proces renovace.

Musk tak mimochodem odkázal na jména obou měsíců Marsu, planety, ke které chce v budoucnu vyslat svou výpravu. Jména vznikla podle citátu ze starořeckého eposu Iliada, v němž bůh války Ares povolává Strach (Phobos ) a Hrůzu (Deimos).

 

 

Autor: nos

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.