Volby 2018 | Exšéf Sazky Hušák znovu kandiduje, chce do pražského zastupitelstva | E15.cz

Exšéf Sazky Hušák znovu kandiduje, chce do pražského zastupitelstva

Exšéf Sazky Hušák znovu kandiduje, chce do pražského zastupitelstva
Aleš Hušák
• 
ZDROJ: Anna Vacková

Hana Filipová
Pavel Otto

Dva roky po propadáku v senátních volbách, kde razil heslo „kulomet do každé rodiny“, se Aleš Hušák dohodl se stranou Rozumní.

Hušák svůj návrat do politiky potvrdil deníku E15. „Ano, nakonec jsem podlehl vábení a vyslyšel nabídku Petra Hanniga. Jsem na šestém místě kandidátky strany Rozumní. Je to v podstatě nevolitelné místo, ale jsem tam,“ řekl.

Neúspěšný uchazeč o Hrad Hannig, který v Praze kandiduje jak na senátora, tak na primátora, se podle svých slov obrátil na Hušáka záměrně. „Vzhledem k tomu, že jedním z hesel Rozumných pro Prahu je Líp už bylo, jsme oslovili ty, kteří byť byli nějakým způsobem kontroverzní, zanechali za sebou dílo, na které může být hlavní město pyšné,“ uvedl Hannig v narážce na O2 arénu.

Praha vypíše tendr na obnovu podzemí bývalého Stalinova pomníku

Podle Hanniga se o výstavbě velkokapacitní kulturní scény spoustu let jen hovořilo. „Aleš Hušák takovou scénu bez velkých řečí vybudoval prostřednictvím Sazky. Sportovní svazy sice lamentovaly, že mají méně peněz, ale za Hušáka a Sazky měly alespoň něco, teď nemají skoro nic,“ dodal šéf Rozumných s tím, že všechny žaloby na Hušáka byly staženy.

Bývalý generální ředitel kdysi největší české hazardní firmy se poprvé ucházel o hlasy voličů v roce 2016, kdy kandidoval do Senátu jako nestraník za hnutí Nezávislí v Praze 6. Se ziskem 0,94 procenta hlasů skončil na posledním desátém místě.

Hušák vedl Sazku v letech 1995 až 2011, kdy se ocitla v insolvenčním řízení a byl na ni vyhlášen konkurz. Měl mnohamilionové příjmy, jezdil luxusními vozy a využíval služeb osobního kuchaře a ochranky. Po krachu Sazky tráví vždy několik měsíců v roce na španělském ostrově Menorca, kde má vilu a vinice. Angažuje v pohostinství a potravinářství.

Musíme chodit mezi lidi, rozdávejte koblihy, apeloval na své lídry Babiš
Úspěchem ČSSD v Praze by byl jakýkoliv dvouciferný výsledek, říká kandidát na primátora Landovský

 

Volby 2018

Komunální volby 2018 Senátní volby 2018 Voličský průkaz Kandidátní listiny

Senátní i komunální volby proběhnou 5. a 6. října, druhé senátní kolo voleb pak o dva týdny později.

Podle průzkumů budou volby v Praze vyrovnané, hlavní favoriti na primátora už jsou ale známi. U komunálních voleb si dejte pozor na pravidla hlasování, křížkování kandidátů má svá pravidla, která nejsou tolik známa.

V říjnu se obmění také třetina Senátu. Kandidovat se chystají jak neúspěšní kandidáti na prezidenta Jiří DrahošMarek Hilšer nebo například Pavel Fischer, tak bývalý předseda ČSSD Jiří Paroubek nebo nepravomocně odsouzený exhejtman David Rath

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!