Volby 2018 | Kurz na prezidenta - volby 2018 - sázkaři věří Drahošovi | e15.cz
M A

Prezidentské volby 2018

Sázkové kanceláře obrátily, ve druhém kole věří Drahošovi

Jiří Vojáček, ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

S uzavřením volebních místností se začaly měnit kurzy sázkových kanceláří na vítěze voleb. Zatímco před prvním kolem všechny favorizovaly současného prezidenta Miloše Zemana, pro druhé kolo se role obrátily a favoritem se stal Jiří Drahoš. Věří mu i většina sázkařů, od soboty jde na něj 60 až 80 procent sázek. Dvě sázky na Drahoše už přesáhly 500 tisíc korun. 

"Zájem sázkařů je obrovský, a to do druhého kola zbývá ještě více než týden. Od soboty jsme přijali sázky zhruba za deset milionů korun," řekl mluvčí Fortuny Petr Šrain. Fortuna zatím celkově přijala sázky za 60 milionů korun, Tipsport za 83 milionů korun, z toho 12 milionů od ukončení prvního kola.

Potvrdil se tak trend z posledního týdne před volbami, ve kterých kurzy na současného prezidenta mírně rostly na hodnotu kolem 1,5:1 až 1,67:1 (a tak se podle bookmakerů měla snižovat pravděpodobnost jeho znovuzvolení). Kurzy vypsané na Jiřího Drahoše, naopak klesaly, ovšem až do samotné volby se stále pohybovaly mezi 2,75:1 - 2,95:1.

Pár hodin po skončení prvního kola však většina českých sázkových kanceláří své kurzy výrazně upravila.


Devět věcí, které mohou Drahošovi prohrát volby >>>Jiří Drahoš (18. ledna)

Tipsport – 1,50
Chance – 1,50
Fortuna – 1,51
Sazka – 1,52


Miloš Zeman (18. ledna)

Tipsport – 2,60
Chance – 2,60
Fortuna – 2,60
Sazka – 2,55


Kurzy se poměrně výrazně měnily i v průběhu samotného sčítání hlasů, zřejmě pod dojmem docházejících statistických dat a také podpory, které se dostalo druhému na pásce od kandidátů, kteří do druhého kola nepostoupili. Zatímco ve čtyři hodiny odpoledne sázková kancelář Fortuna ještě stále mírně favorizovala Miloše Zemana, po půl hodině v kurzech dominoval bývalý akademik.

Jak uvedli zástupci sázkových kanceláří, na oba kandidáty se sázely nezřídka stotisícové částky, rekordem před prvním kolem byla čtyřsettisícová sázka na Miloše Zemana. Celkově se před volebním víkendem prosázelo kolem čtvrt miliardy a tato částka asi ještě výrazně naroste před kolem druhým.

V Česku se blíží prezidentské volby. Vše o nich čtěte zde >>>


Na co všechno se sází čtěte zde >>>

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Nejnovější zpravodajství z voleb prezidenta ČR sledujte na Info.cz

Autor: Jiří Vojáček, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery