Zlepšení infrastruktury či podpora elektromobility. Co slibují strany v oblasti dopravy | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Zlepšení infrastruktury či podpora elektromobility. Co slibují strany v oblasti dopravy

David Bureš

Dokončení dálniční sítě, jednodušší bodový systém nebo zavedení elektronických dálničních známek. I to jsou sliby jednotlivých stran v oblasti dopravy před nadcházejícími volbami.

Dokončení dálniční sítě, jednodušší bodový systém nebo zavedení elektronických dálničních známek. I to jsou sliby jednotlivých stran v oblasti dopravy před nadcházejícími volbami.

Letošní volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky se konají už tento týden, volební místnosti se otevřou v pátek 20. října ve 14:00 a zavřou v sobotu 21. října ve 14:00. Letošní volby jsou ve znamení velkého množství váhajících voličů, kteří ještě neví, „komu to hodí.“ A tak jelikož jsme na automobilovém webu, prohlédli jsme volební programy jednotlivých stran a zjišťovali, co jednotlivé strany a politická hnutí slibují v oblasti dopravy.

V pražském metru už funguje wi-fi připojení, zatím ale jen v šesti stanicích

V letošních volbách kandiduje celkem 31 uskupení, my jsme se však podívali pouze na programy těch politických stran a hnutí, jejichž zástupci mají reálnou šanci se dostat do Poslanecké sněmovny. A i těch může být hodně, podle posledních předvolebních průzkumů může být ve sněmovně zastoupeno až osm stran, přičemž další dvě mají hodně blízko pětiprocentní hranici pro vstup do sněmovny. V našem přehledu jsme se tedy zaměřili na desítku programů.

Naprostá většina programů týkajících se oblasti dopravy je plná slibů. Strany ve velké míře slibují zrychlení výstavby nebo více silnic a dálnic, a to i ty, které jakožto členové dosavadní vlády mohly tyto sliby realizovat.

Předvolební hit politických stran? Vysokorychlostní železnice

Podle TOP 09 má být dálniční síť hotová do roku 2030, podle pirátů se tak stane až o deset let později. Najdou se ale i výjimky, jsou strany, které neslibují v dopravě nic konkrétního.

Teď už se však pojďme podívat na konkrétní programy jednotlivých stran, jejichž zástupci mají šanci se do sněmovny dostat. Jednotlivé strany jsou seřazeny podle abecedy.

Celý článek s přehledem programů jednotlivých stran naleznete zde >>>

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Rozbory volební situace a autorské komentáře sledujte na Info.cz

Autor: David Bureš
 

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!