Senátor Zbyněk Linhart získal jako jediný senátorský mandát v prvním kole | E15.cz

Jediné letošní vítězství rovnou v prvním kole. Děčínský senátor Linhart

Senátorem ve volebním obvodu Děčín byl v prvním kole zvolen Zbyněk Linhart
Senátorem ve volebním obvodu Děčín byl v prvním kole zvolen Zbyněk Linhart
• 
ZDROJ: zbyneklinhart.cz

ČTK, bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Senátorem ve volebním obvodu Děčín byl v prvním kole zvolen Zbyněk Linhart (za STAN). Získal nadpoloviční počet hlasů. Je jediným úspěšným kandidátem zvoleným rovnou v prvním kole senátních voleb. Hlasování na Děčínsku provázel relativní nezájem, k volbám přišlo přibližně 30 procent voličů.

Linhart je třináctým senátorem zvoleným v prvním kole. Už v roce 1996 to dokázali čtyři politici, naposled v roce 2018 uspěli napoprvé Jiří Čunek (KDU-ČSL) a Jiří Drahoš (za STAN). Linhart zvítězil už v roce 2014. Ve druhém kole tehdy získal 71,43 procenta hlasů.

V horní parlamentní komoře je nyní Linhart předsedou výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí a členem organizačního výboru. Má dlouholeté zkušenosti z komunální politiky. V ní působí od roku 1990, kdy byl poprvé zvolen do zastupitelstva Krásné Lípy.

Senátní volby
Konečné výsledky voleb v ČR
Sečteno 100 %
Účast 37 %

Autor: ČTK, bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Volby do Senátu 2022

V Česku proběhnou 23. a 24. září 2022 senátní volby. Termín vyhlásil prezident republiky Miloš Zeman. Volby do Senátu se uskuteční společně s komunálními volbami. Přečtěte si podrobný speciál, jak volit v senátních volbách a jaký postup platí pro komunální volby. V obou případech potřebujete volební lístky, které vhodíte do uren ve volebních místnostech. Volební systém a pravidla se však liší. Odlišná pravidla platí i pro voličský průkaz. Volby do Senátu mají dvě kola. Možná vás bude také zajímat, jak funguje volební komise, případně jak se stát jejím členem a jak vysoká bývá obyčejně volební účast. Deník E15 vám samozřejmě přinese i přehled kandidátů na senátory a výsledky voleb.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery