Trump dosáhl velkého vítězství. Čínský akciový titul opět posílil | E15.cz

Čínská firma, jejíž jméno zní jako „Trump dosáhl velkého vítězství“, prudce posílila na burze

Šanghajská burza
Šanghajská burza
• 
ZDROJ: Reuters

bru

Čínský akciový titul, jehož jméno vyslovené v mandarínštině zní jako anglické „Trump wins big“, neboli Trump dosáhl velkého vítězství, zopakoval svůj výkon z amerických voleb v roce 2016. Tehdy akcie firmy Wisesoft výrazně posílily a jako by tím předpověděly následnou volební výhru Trumpa. Nyní se akcie Wisesoftu chovají podobně jako před čtyřmi lety.

Čínské jméno Wisesoftu zní Chuan Da Zhi Sheng. A to se v mandarínštině vyslovuje jako „Trump wins big“. Akcie firmy během čínské středy, která se časově částečně kryje s volebním úterkem v USA, posílily o 9,8 procenta. Před čtyřmi lety během volby amerického prezidenta přidaly 6,4 procenta, napsala agentura Bloomberg.

Akciím Wisesoftu se letos obecně daří. Od začátku roku titul posílil o 21 procent, zatímco akciový index Shanghai Composite za stejnou dobu rostl o 7,4 procenta.

Wisesoft sídlí v provincii S’-čchuan (Sečuán). Vyrábí mimo jiné systémy pro řízení leteckého provozu a další software pro oblast letectví.

Autor: bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.