Londýnské letiště bylo evakuováno, důvodem je chemický incident | E15.cz

Londýnské letiště bylo evakuováno, důvodem je chemický incident

ČTK

Na letišti London City v britské metropoli dnes byly evakuovány stovky cestujících a zaměstnanců. Média informovala o pravděpodobném chemickém incidentu, který ale úřady nepotvrdily.

Lidé si stěžovali na dýchací potíže, posádky přivolaných sanitek jich pak na místě ošetřily 26, dvě osoby musely být hospitalizovány.

Okolnosti incidentu zatím nejsou jasné, některé zdroje hovořily také o možném požáru kvůli spuštění protipožárního alarmu. Po něm letiště vyzvalo přítomné, aby opustili odbavovací halu. Na místo dorazilo několik hasičských vozidel.

Mnozí lidé se vydali na letištní plochu. Zrušeny byly všechny spoje - odlety byly pozastaveny, zatímco letadla, která byla ve vzduchu a měla na tomto letišti přistát, byla odkloněna na okolní letiště.

Letiště London City slouží hlavně podnikatelské klientele nedalekého finančního centra, po evakuaci asi 500 lidí bylo uzavřeno. Letiště ročně odbaví asi čtyři miliony cestujících, nejvíce je využívá společnost British Airways.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.