Německá centrální banka výrazně zhoršila hospodářský výhled | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Německá centrální banka výrazně zhoršila hospodářský výhled

Německá centrální banka výrazně zhoršila hospodářský výhled
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Německá centrální banka dnes snížila odhad letošního růstu německé ekonomiky na 0,6 procenta z 1,6 procenta předpovídaných v prosinci. Za zhoršením prognózy podle banky stojí především slabší globální poptávka, která má negativní dopad na německý export a průmysl.

V příštím roce počítá centrální banka se zrychlením růstu na 1,2 procenta. I tato prognóza je nicméně slabší než dřívější výhled, podle kterého měl růst napřesrok činit 1,6 procenta. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky.

Dnešní údaje spolkového statistického úřadu ukázaly, že německý export se v dubnu snížil o 3,7 procenta, což představuje nejvýraznější pokles od srpna 2015. Německá průmyslová výroba se navíc v dubnu propadla o 1,9 procenta, tedy mnohem výrazněji, než očekávali analytici. Ti počítali s poklesem o pouhých 0,4 procenta.

Německé hospodářství se v poslední době potýká s negativními důsledky slábnoucího růstu globální ekonomiky, sporů v mezinárodních obchodních vztazích a nejistoty kolem připravovaného odchodu Británie z Evropské unie. V loňském roce se hrubý domácí produkt (HDP) Německa zvýšil o 1,4 procenta, což byl nejpomalejší růst za pět let.

Výkon české ekonomiky ve čtvrtletí stagnoval. Je stále solidní, říkají ekonomové
Analytik Havelka: Dotační skandály jsou citlivá věc, ohrožují pozici Česka v EU
Čekání na brexit sráží ceny nemovitostí v Londýně

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!