Výpravčí budou šít u Blažka. Dostanou nové uniformy | E15.cz

Výpravčí budou šít u Blažka. Dostanou nové uniformy

ČTK

Tisíce výpravčích a dalších zaměstnanců na české železnici se nejpozději do dvou let převlečou do nových uniforem. Cestující je budou moci dál poznat podle dominantních tmavě modrých a bílých barev, které budou doplňovat nové barvy správy železnic, tedy tyrkysová a oranžová. Zůstávají také červené čepice.

Nové stejnokroje pro přibližně 4600 svých provozních zaměstnanců dnes představila Správa železniční dopravní cesty. Kompletní obměna uniforem bude SŽDC stát kolem 70 milionů korun.

Správa železnic pro výrobu nového oblečení uspořádala veřejnou zakázku, ve které zvítězila firma Blažek Holding. Uniformy jsou určeny pro provozní zaměstnance. Průměrné náklady na kompletní výstroj jednoho zaměstnance by podle organizace neměly přesáhnout 16 tisíc korun.

Co vidí strojvedoucí na známé trase Posázavského pacifiku? Připomeňte si krásy slavné krajiny

"Naši zaměstnanci si zaslouží kvalitní a plně funkční oblečení. Výpravčí se totiž při pracovním výkonu pohybují uvnitř i vně budov ve všech ročních obdobích," uvedl generální ředitel SŽDC Jiří Svoboda. Obměna uniforem by se podle něj měla uskutečnit najednou.

Nové stejnokroje budou podle SŽDC kvalitnější a komfortnější než současné. Při výběru byl pro organizaci podstatný také způsob údržby a životnost použitého materiálu. Barevné prvky na oblečení by mělo zvýrazňovat firemní barvy včetně nového loga, které SŽDC používá od letošního roku.

SŽDC, pro kterou pracuje asi 17 tiísíc lidí, spravuje celostátní i regionální tratě, jež vlastní stát. Od roku 2016 se stará také o nádraží, která koupila od Českých drah.

Ikony 90. let vystřídaly instagramové modelky, říká šéf agentury Elite Model Management Sasha Jány
15 otázek pro. Nový videoseriál ze zákulisí úspěšných otevírá ředitel pražské zoo
Pivní skaut: Pivovar Chomout vznikl jako výsledek kamarádské hádky

 

 

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!