Studenti si v pobočkách bank připlácejí | e15.cz

Studenti si v pobočkách bank připlácejí

student
student
• 
ZDROJ: profimedia.cz
Marek Schwarzmann

Marek Schwarzmann

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Banky si za vedení studentských kont už nějakou dobu nic neúčtují. Odchozí platba pak stojí nejčastěji dvě koruny či šest korun, výjimkou je ČSOB, u které jsou dokonce bezplatné. Výběry z „vlastních“ bankomatů jsou u všech bank v podstatě také zdarma, obdobně na tom jsou vklady v pobočce nebo prostřednictvím vkladových bankomatů.

Podle bank je student tvor mladý, orientovaný na nové technologie a internet, a tomu tedy odpovídá nulové či velmi nízké ocenění moderních bankovních služeb. Pokud však ztratí kartu nebo z nějakého důvodu chce vybrat z účtu v pobočce, bude jej tato „klasická“ metoda stát 35 až 65 korun.

Žádné přimhuřování oka, operace u přepážek jsou prostě podle tvrzení bank stále nákladnější.

Student je také tvor závislý na finanční pomoci, kterou mu poskytují jak rodiče, tak třeba i prarodiče. Elektronicky to samozřejmě není problém, za veškeré příchozí platby se neplatí. Nicméně chce-li prarodič svého vnuka či vnučku potěšit vkladem hotovosti na jeho účet, musí se řádně plácnout přes kapsu. Tato situace je totiž takzvaným vkladem v pobočce realizovaným třetí osobou a stojí 65 až 75 korun. Jediná GE Money Bank tyto operace nezpoplatňuje, u Ery Poštovní spořitelny vyjde jen na dvanáct korun.

Vybrané poplatky u studentských účtůAutor: E15

Opět totiž podle bank jde o nákladnou operaci. Studenti prý navíc statisticky využívají spíše moderní formy bankovních operací, jako je internetbanking nebo bankovnictví v mobilu než vkládání hotovosti u přepážky. Proto jim banky vycházejí vstříc v jiných službách.

Vyššími poplatky za transakce u přepážek poboček se banky již delší dobu snaží zákazníky motivovat, aby co nejvíce využívali bezhotovostní platby, které jsou podle nich mnohem pohodlnější, protože platbu lze běžně provést z domova. Kromě toho bankovní dům ušetří náklady na práci zaměstnanců své pobočky, manipulaci s hotovými penězi a také na zajištění jejich bezpečnosti.

Spořicí účty pro začátečníky: Jak vybrat ten pravý?

KB a ČSOB lanaří studenty na bonus 500 Kč a další výhody

Komerční banka na lovu studentů

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah