Autonomní auta, chytrý skateboard i domácí minipivovar. Podívejte se, co přinesl veletrh CES | E15.cz

Autonomní auta, chytrý skateboard i domácí minipivovar. Podívejte se, co přinesl veletrh CES

mšt

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

V pondělí odstartoval lasvegaský veletrh spotřební elektroniky (CES), který je bezesporu jednou z nejsledovanějších akcí roku. Tisíce firem na něm představují novinky ze světa elektroniky a moderních technologií. Vloni byla dominantním tématem umělá inteligence, letos se výrobci zaměřují hlavně na prezentaci výrobků, které budou fungovat v rámci nastupujících 5G sítí. Ty umožní například lepší využití autonomních elektromobilů, jimiž se to na letošním veletrhu jen hemžilo. Kromě toho ale značky předvedly například mobilní telefon s ohebným displejem, elektrický motocykl Harley-Davidson nebo skateboard reagující na váhu uživatele.

Jedním z vrcholů celého veletrhu byla úterní srážka autonomního elektromobilu Tesla s malým pojízdným robotem určeným k asistenci a propagaci. Na sociálních sítích se automaticky začalo spekulovat, zda nehodu náhodou neovlivnila skutečnost, že je Tesla americká a Promobot pochází z Ruska. Jedná se mimochodem o stejný typ robota, který před dvěma lety během testů orientace vyjel z továrny ven na ulici a zablokoval dopravu.

Na veletrhu letos chybí Apple, jehož aktuálně trápí pokles popularity i ceny akcií. Technologický gigant z kalifornského Cupertina ale pobavil billboardem, který v Las Vegas vystavil. Hlásá na něm, že „Co se stane v iPhonu, zůstane v iPhonu“, čímž naráží na bezpečnostní problémy produktů konkurenčních firem - například čínské Huawei.

Autor: mšt

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah