Anonym opět hrozí RegioJetu bombou, část vlaků mezi Prahou a Ostravou stojí | E15.cz

Anonym opět hrozí RegioJetu bombou, část vlaků mezi Prahou a Ostravou stojí

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: ctk/ap

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Anonym dnes vpodvečer opět nahlásil bombu ve vlacích RegioJetu. Bezpečnostní opatření se dotkla čtyř spojů soukromého dopravce, kvůli opatřením se však musela zastavit doprava i ostatních vlaků na části hlavního železničního koridoru mezi Prahou a Ostravou.

Policisté prohledávali či prohledávají vlaky v Hranicích, Grygově, České Třebové a v Praze. Z hlavního města spoj již odjel bez zpoždění, řekl mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj.

Anonymní hrozbě čelili soukromí železniční dopravci RegioJet a Leo Express již na začátku února. Společnost Leo Express dnes žádnou bombovou výhružku nezaznamenala, řekla mluvčí firmy Petra Valentová. Pachateli hrozí za šíření poplašné zprávy až pět let vězení.

Podle informací bylo uložení nástražného výbušného systému ve vlacích RegioJetu nahlášeno po 17:00, následný policejní zásah se dotknul čtyř spojů.

„Policie zatím postupuje s maximálním nasazením, děláme společně vše pro to, aby zpoždění spojů a komplikace pro cestující byly co nejmenší. Například vlakový spoj RJ 1017 s odjezdem v 17:46 z Prahy hlavního nádraží odjel podle jízdního řádu a kontroly by se měly dotknout pouze asi tří dalších vlakových spojů,“ uvedl Aleš Ondrůj. Dopravce o situaci informoval své cestující.

Nyní je zastaven provoz všech vlaků na koridoru v Grygově

Omezení v dopravě dnes potvrdila také mluvčí Českých drah Kateřina Šubová. Kvůli bezpečnostním opatřením v souvislosti s anonymní hrozbou byla zhruba na 1,5 hodiny zastavena doprava v České Třebové. „Nyní je zastaven provoz všech vlaků na koridoru v Grygově,“ uvedla Šubová.

Během února jde o již o několikátou anonymní hrozbu, která se dotkla železniční dopravy. V pátek minulý týden omezil anonym zhruba na hodinu provoz vlaků a metra na pražském hlavním nádraží, policie z haly i prostor metra musela evakuovat cestující.

O tři dny dříve hrozil anonym bombou na hlavním železničním nádraží v Brně, vlaky kvůli tomu stály asi dvě hodiny. Minulé pondělí anonymní nahlášení bomby narušilo železniční dopravu ve vlacích soukromých dopravců RegioJet a Leo Express. Policie kvůli tomu zastavila jejich spoje ve stanicích, evakuovala z nich přes 1000 lidí a vlaky prohlédli pyrotechnici.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video