Babiš se sešel u oběda s premiéry a členy zahraničních vlád | E15.cz

Babiš se sešel u oběda s premiéry a členy zahraničních vlád

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Premiér Andrej Babiš (ANO) se u příležitosti 100. výročí vzniku Československa sešel v pražské Kramářově vile s premiéry Slovenska, Polska či Lucemburska a zástupci vlád Chorvatska, Slovinska a Rumunska. Babiš postupně všechny hosty uvedl a ukázal jim unikátní výhled na Prahu ze sídla českých premiérů, kde je čeká slavnostní oběd.

Babiš u oběda uvítal premiéry Slovenska Petera Pellegriniho, Polska Mateusze Morawieckého a Lucemburska Xaviera Bettela, chorvatskou místopředsedkyni vlády Mariji Pejčinovičovou Buričovou, slovinského vicepremiéra Mira Cerara a rumunského ministra zahraničních věcí Teodora Meleșcanua, informoval úřad vlády.

V pátek do Prahy u příležitosti oslav dorazila i německá kancléřka Angela Merkelová, společný program měl Babiš také s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. V pátek jednali oficiálně i u večeře do pozdních večerních hodin, v sobotu ráno spolu prošli několik míst v Praze včetně Karlova mostu a tzv. francouzské sbírky v Národní galerii. Merkelová a Macron již v Praze nejsou, míří na summit o Sýrii do Istanbulu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.