Bývalá náměstkyně MPO Kovačovská míří do čela plynárenského svazu | E15.cz

Bývalá náměstkyně MPO Kovačovská míří do čela plynárenského svazu

Lenka Kovačovská
Lenka Kovačovská
• 
ZDROJ: MPO

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Novou výkonnou ředitelkou Českého plynárenského svazu (ČPS) se od 1. října stane bývalá náměstkyně ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) Lenka Kovačovská (36). Ve funkci nahradí Jana Rumla (68).

Kovačovská se v příštích letech bude podílet na projednávání důležitých dokumentů pro budoucnost českého plynárenství. Patří mezi ně například takzvaný evropský plynárenský balíček, národní integrovaný klimaticko-energetický balíček nebo nový energetický zákon.

„Zemní plyn je významná ekologická energetická komodita a mým cílem je toto vnímání podporovat. V souladu se strategií svazu chci účelně reprezentovat zájmy české energetiky před orgány veřejné správy, a to nejen v tuzemsku, ale i v zahraničí,“ uvedla Kovačovská. Plynárenský sektor podle ní stojí před mnoha výzvami, které jsou spojeny s transformací celé energetiky.

Jan Ruml skončí v pozici výkonného ředitele po šesti letech. Ve svých 68 letech se rozhodl o nový mandát na období 2018 až 2021 neusilovat.

Kovačovská je absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. V letech 2007 až 2013 působila ve společnosti ČEPS v útvaru, který se zabýval strategií. Od roku 2013 pracovala na ministerstvu průmyslu a obchodu, kde se starala především o přípravu Státní energetické koncepce. Od roku 2014 za MPO koordinovala mezinárodní spolupráci v oblasti energetiky. V letech 2015 až 2017 byla náměstkyní pro energetiku.

Český plynárenský svaz je nezávislé sdružení firem a odborníků působících v plynárenství a souvisejících oborech. Jeho členy je téměř stovka odborných sdružení a firem působících v plynárenství a zhruba 250 individuálních členů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video