České úřady požádaly Švýcary o bankovní podklady kvůli Babišovi | E15.cz

České úřady požádaly Švýcary o bankovní podklady kvůli Babišovi

Premiér Andrej Babiš
Premiér Andrej Babiš
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

České úřady zažádaly letos v dubnu o spolupráci Vrchní státní zastupitelství ve švýcarském kantonu Curych ve věci premiéra Andreje Babiše (ANO). Server iROZHLAS v sobotu uvedl, že konkrétně šlo o zajištění bankovních podkladů. Premiér je obviněn kvůli dotačnímu podvodu na farmě Čapí hnízdo. Švýcarští žalobci neupřesnili, čeho se žádost z Česka týkala.

"V návaznosti na Váš dotaz mohu po konzultaci s příslušným státním zástupcem potvrdit, že české úřady zaslaly žádost o právní pomoc ve věci Andreje Babiše (ročník 1954) Státnímu zastupitelství III kantonu Curych, která se od dubna 2018 zpracovává," napsal serveru zastupující tiskový mluvčí Christian Philipp.

České úřady po švýcarských kolezích chtěly informace z banky. "Jde o zajištění bankovních podkladů," dodal Philipp. Vrchní státní zastupitelství kantonu Curych neuvedlo, z jakého důvodu české úřady informaci o bankovních podkladech chtěly.

Městské státní zastupitelství v Praze, které má kauzu Čapí hnízdo na starosti, nechtělo informaci komentovat. "K úkonům týkajícím se probíhajícího vyšetřování se nebudeme vyjadřovat. Vyšetřování je neveřejnou fází trestního řízení a v jeho průběhu nelze zveřejňovat informace týkající se konkrétních úkonů," napsal serveru iROZHLAS.cz mluvčí pražských žalobců Aleš Cimbala.

Česká policie současně vyšetřuje podezření ze zavlečení Andreje Babiše mladšího, který nyní žije ve Švýcarsku, na Krym. Jeho otec tvrzení o únosu na Krym odmítá a přičítá jej schizofrenii, kterou podle něj jeho syn trpí. V sobotu ráno za ním odletěl do Švýcarska, kde Andrej Babiš mladší žije s matkou.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.