ČSSD podala dovolání Nejvyššímu soudu ve sporu s Altnerem | E15.cz

ČSSD podala dovolání Nejvyššímu soudu ve sporu s Altnerem

Zdeněk Altner
Zdeněk Altner
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Sociální demokraté dnes podali dovolání k Nejvyššímu soudu v kauze sporu s bývalým advokátem strany Zdeňkem Altnerem. Ten vyhrál spor s ČSSD, kterou zastupoval ve sporu o sídlo strany, Lidový dům, a strana mu musí podle rozhodnutí soudu zaplatit do pondělí 337 milionů korun. Dovolání však nemá odkladný účinek.

ČSSD v dovolání rozporuje především oprávněnost a zákonnost smluvní pokuty. „Nesouhlasíme s rozhodnutím Městského soudu v Praze s odůvodněním, že je v rozporu s judikaturou Nejvyššího soudu,“ uvedl mediální zástupce ČSSD a advokátní kanceláře Bělina a Partners, která stranu zastupuje, Jiří Chvojka.

Strana podle něj v dovolání navrhuje, aby Nejvyšší soud co nejdříve odložil právní moc, eventuálně vykonatelnost napadeného rozhodnutí, a to do doby, než Nejvyšší soud o dovolání rozhodne.

Podle Chvojkova vyjádření z dnešního odpoledne peníze ještě odeslány nejsou a ČSSD lhůtu pro zaplacení využije do konce. „Podle mých informací se žádné další jednání s protistranou zatím nepodařilo navázat,“ dodal. O variantách a postupu bude dál jednat advokátní kancelář s vedením strany. V sobotu se sejde Ústřední výkonný výbor ČSSD, který bude kauzu řešit.

Předsednictvo sociální demokracie ve středu večer schválilo, že si od Fio Banky vezme úvěr.

Úvěr nejvýše na dvacet let

Předseda Ústřední kontrolní komise ČSSD Roman Váňa řekl Právu, že úvěr bude strana splácet nejvýše 20 let. Úrok je podle něj výhodný. Strana chce splácet co nejvíc peněz, alespoň 50 milionů ročně, uvedl. Bance bude za úvěr ručit strana Lidovým domem, uvedlo Právo.

Soudy Altnerovi pravomocně přiznaly, že mu sociální demokraté musí zaplatit částku přes 18,5 milionu korun, která vzrostla o dalších více než 318 milionů kvůli smluvní pokutě za 5734 dní od podání žaloby do vynesení pravomocného rozsudku.

Spor začal v roce 1997, kdy ČSSD uzavřela s Altnerem smlouvu o právní pomoci v kauze Lidový dům s tím, že za pomoc mu bude vyplacena smluvní odměna deset procent z hodnoty Lidového domu, pokud se podaří prosadit právo ČSSD.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video