ČSSD zaplatí prvním věřitelům Altnera, vydá desítky tisíc | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

ČSSD zaplatí prvním věřitelům Altnera, vydá desítky tisíc

ČSSD zaplatí prvním věřitelům Altnera, vydá desítky tisíc
Zdeněk Altner (vlevo)
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

ČSSD zaplatí dvě pohledávky věřitelů Zdeňka Altnera, kterému má podle rozsudku uhradit téměř 338 milionů korun za právní služby v případu Lidového domu. Strana přes pravomocné rozhodnutí zatím nechce platit Altnerovi, ale nejprve uspokojovat jeho věřitele, kterým zaplatí 95 tisíc korun.

ČSSD nechce hradit přímo Altnerovi, protože se na ni prý obrátili věřitelé, kterým dluží až 20 milionů korun. Strana má v plánu uspokojovat Altnerovy exekučně vymáhané závazky v pořadí, jak nabudou s nimi související exekuční příkazy právní moci. Dnes podle mediálního zástupce advokátní kanceláře zastupující sociální demokraty Jiřího Chvojky uhradí přes 72 tisíc korun Oborové zdravotní pojišťovně a více než 22 tisíc korun České advokátní komoře.

Strana podle Chvojky tímto postupem plní rozhodnutí pražského městského soudu, podle kterého měla do minulého čtvrtka poslat Altnerovi 18,5 milionu korun, dalších více než 318 milionů kvůli smluvní pokutě a nahradit náklady řízení ve výši 816 tisíc korun. „ČSSD tímto krokem plní vůči Z. Altnerovi, zároveň se tak brání hrozbě exekuce ze strany jeho věřitelů,“ uvedl Chvojka.

Neúspěšné blokování účtů

Altner vyhrál letitý spor s ČSSD, kterou zastupoval ve sporu o sídlo strany, Lidový dům. V minulých dnech se Altner pokusil zabránit ČSSD disponovat s penězi na účtech návrhem na vydání předběžného opatření, ale Obvodní soud pro Prahu 1 ho z formálních důvodů dvakrát odmítl.

ČSSD vedle uspokojování Altnerových věřitelů rovněž sází na rozhodnutí Nejvyššího soudu, ke kterému se dovolala a požádala o odklad vykonatelnosti rozsudku. Napadá hlavně oprávněnost vysoké smluvní pokuty a průtahy v řízení.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!