ČSSD zaplatila další Altnerovy dluhy, věřitelům poslala 2,4 milionu | e15.cz

ČSSD zaplatila další Altnerovy dluhy, věřitelům poslala 2,4 milionu

Zdeněk Altner
Zdeněk Altner
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
ČSSD uhradila další peníze věřitelům bývalého advokáta Zdeňka Altnera, kterému má podle pravomocného rozsudku zaplatit téměř 338 milionů korun za služby v případu Lidového domu. Dnes strana plní Altnerovy závazky ve výši 2,4 milionu korun,. Altner v pátek podal na sociální demokraty exekuční návrh, vládní strana mu zatím platit nechce.

ČSSD přes pravomocné rozhodnutí městského soudu v Praze zatím volí strategii, podle které uspokojuje exekučně vymáhané Altnerovy dluhy. První dva věřitele vyplatila před týdnem, dohromady hradila 95 tisíc korun. Dnes podle mediálního zástupce právníků strany Jiřího Chvojky zašlou sociální demokraté přes 2,26 milionu korun finančnímu úřadu v Litoměřicích a 132 tisíc korun Všeobecné zdravotní pojišťovně.

„ČSSD tak dle svého předchozího veřejného příslibu částky okamžitě uhradila a plní tím i pohledávku, kterou rozsudek v rámci mnohaletého soudu přiznává Z. Altnerovi,“ uvedl Chvojka. ČSSD současně podala proti rozsudku dovolání s žádostí o odklad vykonatelnosti. Nejvyšší soud, který by měl návrh posoudit, si spis vyžádal z pražského obvodního soudu minulý týden.

Soud mlčí

Zda už spis do Brna dorazil, nechce Nejvyšší soud sdělovat. Nebude podle svého mluvčího Petra Tomíčka poskytovat ani žádné další vyjádření k případu, včetně procesního postupu nebo prognóz délky rozhodování. Důvodem je to, aby později nebylo zpochybňováno rozhodnutí soudu na základě dřívějších komentářů do médií. V praxi to znamená, že o jakémkoli postupu ve sporu se jako první dozvědí účastníci řízení - Altner a ČSSD.

Bývalý advokát Altner nedávno vyhrál letitý spor se sociální demokracií, kterou zastupoval ve sporu o Lidový dům. Soudy pravomocně přiznaly, že mu ČSSD musí zaplatit 18,5 milionu a smluvní pokutu, která za 5734 dní od podání žaloby do vynesení rozsudku činí 318 milionů. Strana peníze zatím platit odmítá, čímž podle odborníků jedná v rozporu s pravomocným výrokem soudu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery