ČT: Spor o padělanou směnku v kauze Oleo Chemical definitivně končí | E15.cz

ČT: Spor o padělanou směnku v kauze Oleo Chemical definitivně končí

vaj

Share on Facebook Messenger

Ústavní soud odmítl stížnost podnikatele Jindřicha Vařeky staršího, který požadoval nové vyšetření případu padělané směnky v kauze Oleo Chemical s tím, že soudy postupovaly správně. S informací jako první přišla Česká televize, která to zjistila z justiční databáze. 

Jeden ze dvou spoluzakladatelů frmy Oleo Chemical Kamil Jirounek čelil obžalobě, že si opatřil dokumenty a falešnou směnku v hodnotě 127 milionů korun, které vymáhal po spolumajiteli příbramské společnosti Ravak Jindřichu Vařekovi. Soudy se sporem zabývaly několik let a Jirounka nakonec viny zprostily.

Vařeka se obrátil se stížností na Ústavní soud, v níž tvrdil, že důkazy jasně ukazují na Jirounkovu vinu. Ústavní soud však rozhodl, že vše bylo důkladně prošetřeno.

„Orgány činné v trestním řízení, včetně všech soudů, se pečlivě zabývaly objasněním daného případu a odpovědně řešily možnost poskytnutí trestněprávní ochrany zájmům stěžovatele. K zásahu do práva na provedení účinného vyšetřování tedy v daném případě nedošlo,“ píše se v odmítnuté stížnosti.

Autor: vaj

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.