V Kdyni se srazil osobní vlak s technickým vozem | E15.cz

Další nehoda na českých kolejích. Osobní vlak projel i přes zákaz jízdy, srazil se s technickým vozidlem

ČTK, vaj

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Na nádraží v Kdyni na Domažlicku se srazil osobní vlak s technickým vozidlem.Záchranáři ošetřili 20 lidí. Dva vrtulníky převezly do nemocnic v Plzni a v Praze šest účastníků nehody, další odvezly sanitky. Ve vlaku byl jeden člověk zaklíněný. Podle Drážní inspekce vjel osobní vlak za odjezdové návěstidlo, které bylo v poloze zakazující jízdu. Osobní vlak vykolejil. Od začátku léta jde o třináctou nehodu na české železnici.

Armádní záchranářské vrtulníky převezly zraněné do nemocnic v Plzni a v Praze - Motole. Vrtulník z Líní odvezl dva lidi do fakultní nemocnice v Plzni. Byli při vědomí a mají středně těžká zranění.

Jihočeský vrtulník letěl se dvěma pacienty se středně těžkým zraněním do Motola, řekla mluvčí záchranné služby Mária Svobodová. Vrtulník z Líní se poté vrátil pro další zraněné. Podle hasičů tak bylo letecky do nemocnic přepraveno šest lidí.

Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala se událost stala v 7:10. "Osobní vlak jedoucí z Klatov do Domažlic projel odjezdové návěstidlo zakazující jízdu, vjel do postavené vlakové cesty pro služební vlak a následně se s tímto vlakem srazil," uvedl. Inspekce příčiny a okolnosti mimořádné události zjišťuje.

Podle dostupných informací se srazil osobní vlak a železniční diagnostická souprava, která se skládá z lokomotivy a jednoho vagonu. "Šlo o střet lokotraktoru, táhnoucího měřicí vůz, a osobního vlaku," upřesnil mluvčí hasičů Petr Poncar.

Hasiči vyprostili z vlaku jednoho člověka, další čtyři vyvedli a vynesli z havarované soupravy. Pro lidi z osobního vlaku přijel také evakuační autobus hasičů. Drážní hasiči na místo povolali dva jeřáby a podvalník, na který bude naložen vykolejený osobní vlak a následně bude po silnici transportován, řekl Poncar.

Provoz na trati mezi Kdyní a Domažlicemi je přerušen. České dráhy zavedly náhradní autobusovou dopravu.

Autor: ČTK, vaj

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video