DHL staví v Chebu distribuční centrum, operovat zde bude výrobce kosmetiky Estée Lauder | E15.cz

DHL staví v Chebu distribuční centrum, operovat zde bude výrobce kosmetiky Estée Lauder

ČTK

Společnost DHL Supply Chain buduje v logistickém parku v Chebu nové distribuční centrum o rozloze 30 tisíc metrů čtverečních. Provoz je určen pro společnost Estée Lauder, výrobce a distributora kosmetiky. Zahájení provozu logistického centra včetně celních služeb je plánováno na začátek roku 2018.

Distribuční centrum přinese do regionu nové pracovní příležitosti. "V prvním roce má ve skladu pracovat více než 100 zaměstnanců a během dalších tří let by se měl jejich počet téměř zdvojnásobit," uvedla personální ředitelka DHL Supply Chain Kahounová.

Firma Estée Lauder je výrobcem přípravků pro péči o pleť, make-upů, parfémů a produktů pro péči o vlasy, jež jsou prodávány ve více než 150 zemích.

Podívejte se na novinku DHL:
720p 480p 360p 240p
DHL představuje šlapací čtyřkolku

Nové distribuční centrum zároveň začleněno do ekologického programu GoGreen, což je celosvětová iniciativa společnosti Deutsche Post DHL zaměřená na snížení emisí oxidu uhličitého na nulu do roku 2050. V novém distribučním centru v Chebu tak budou například úsporná LED světla nebo inteligentní řídicí systémy snižující emise světla a energie.

V chebském průmyslovém parku již DHL jednu distribuční halu má. Poskytuje služby pro Sky Deutchland. Hala má rozlohu 13 tisíc čtvererčních metrů.

Takhle nakládají s vašimi balíky. Podívejte se, jak funguje klíčové překladiště UPS v Evropě

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!