Eurotunnel se připravuje na brexit. Mění název na Getlink | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Eurotunnel se připravuje na brexit. Mění název na Getlink

 Eurotunnel se připravuje na brexit. Mění název na Getlink
Eurotunnel
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

V rámci přípravy na odchod Británie z Evropské unie společnost Eurotunnel diverzifikuje svou činnost a mění svůj název na Getlink, třicet let od prvního výkopu na stavbě železničního tunelu pod kanálem La Manche, píše list The Times.

Nový název - get + link (získej a spojuj ) - zohledňuje nové aktivity společnosti včetně přepravní firmy Europorte a energetické ElecLink, která investuje 580 milionů eur (14,8 miliardy korun) do propojení rozvodných elektrických sítí Francie a Británie.

Getlink předpokládá, že ElecLink jí přinese roční příjmy až 100 milionů eur. Při minimálních nákladech na údržbu by měla dosahovat provozního zisku 90 milionů eur, a to není málo pro skupinu, která loni hospodařila se ziskem 400 milionů eur při příjmech jedné miliardy.

Značka Eurotunnel bude existovat i nadále, ale jako dceřiná firma společnosti Getlink. Eurotunel provozuje tři tunely o délce 31 kilometrů, ročně jimi přepraví přes čtyři miliony osobních a nákladních automobilů. Koncesi na provozování tunelu má do roku 2086.

Od svého otevření v roce 1994 se tunel potýkal s problémy kvůli nadměrně optimistickému odhadu provozu a finančních předpokladů. Firma tak v roce 2007 byla nucena učinit kompletní restrukturalizaci svého dluhu, která ji zachránila před bankrotem. Od té doby se firma musela vypořádat rovněž se stagnací provozu v době ekonomického propadu a narušením přepravy migranty, kteří se snažili nastoupit do vlaků, a dostat se tak do Británie. Zlepšení bezpečnosti u terminálu ve Francii od konce roku 2015 však narušení provozu omezilo.

 V Česku unijní bankovní agentura nebude, Praha vypadla v prvním kole

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!