Florentinum je už definitivně čínské, CEFC zaplatila plnou cenu | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Florentinum je už definitivně čínské, CEFC zaplatila plnou cenu

ČTK

Čínská skupina China Energy Company Limited (CEFC) uhradila plnou kupní cenu za pražské Florentinum a stala se jeho majitelem.

Administrativní komplex v centru Prahy jí prodala investiční skupina Penta. ČTK to oznámil ředitel komunikace CEFC Pavel Bednář, cenu společnost nezveřejnila. Podle dřívějších informací ČTK jde o 283 milionů eur, což je v přepočtu 7,7 miliardy korun. Smlouvu o koupi společnosti uzavřely začátkem listopadu, antimonopolní úřad prodej schválil začátkem prosince.

"Florentinum je vynikající obchodní příležitostí v oblasti realit. Jeho areál chceme dále rozvíjet a vytvářet co nejlepší podmínky jak pro vlastní zázemí CEFC, která v České republice buduje svou evropskou centrálu, tak pro všechny jeho nájemce," uvedla výkonná viceprezidentka CEFC Group Marcela Hrdá.

Nájemníků je v plně obsazené budově sedm desítek, všichni mají uzavřeny dlouhodobé pronájmy. Patří mezi ně například Penta, Bank of China, EY, Veolia, HSBC Bank, Fortuna či Hospodářská komora ČR.

Boj proti nepohodlí i asijskému šuntu. Vladimír Vazda tvoří firmám kanceláře už 20 let

Florentinum je moderní administrativní palác s obchodní pasáží, nádvořím a zahradou. Do provozu bylo uvedeno koncem roku 2013, celková investice se pohybovala v přepočtu kolem 5,5 miliardy Kč.

V těsné blízkosti Florentina, v místě současného brownfieldu u Masarykova nádraží, plánovala Penta oživit dnešní zapomenuté území moderními administrativními budovami s obchody a restauracemi, ale také parkem, podle projektu architektky Zahy Hadidové.

„Kravaťáci“ budou rok na staveništi. KPMG předělá pražskou centrálu za provozu

CEFC China, největší soukromá společnost v Šanghaji, se rozhodla expandovat do Evropy a Českou republiku si vybrala jako hlavní sídlo svých evropských aktivit. Od loňského září v Česku kapitálově vstoupila do J&T Finance Group, strojírenské společnosti ŽĎAS, leteckého přepravce Travel Service, společnosti Pivovary Lobkowicz Group, dále do mediální skupiny Médea Group a vydavatelského domu Empresa Media a Televizní skupiny Barrandov. Společnost je strategickým partnerem v investici do internetové cestovní agentury Invia.cz.

CEFC je dále majitelem pětihvězdičkových pražských hotelů Mandarin Oriental Prague a Le Palais Art Hotel Prague a také historické budovy bývalé Živnobanky v centru Prahy. Je rovněž majoritním vlastníkem fotbalového klubu SK Slavia Praha.

Apple v Londýně obsadí impozantní budovu bývalé elektrárny

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!