Hacker dostal za vydírání Babiše dvouletou podmínku | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Hacker dostal za vydírání Babiše dvouletou podmínku

Hacker dostal za vydírání Babiše dvouletou podmínku
Andrej Babiš (63, ANO)
• 
ZDROJ: Foto - ČTK a ara

Dvacetiletý hacker z Ostravy se odpyká podmíněný trest za vydírání Andreje Babiše. Před dvěma lety muž tehdejšímu ministrovi financí opakovaně posílal výhrůžky přes sociální sítě. Ostravský okresní soud verdikt minulý týden vynesl takzvaným trestním příkazem, tedy bez veřejného projednání, uvedl Seznam.cz. Pokud by odsouzený proti němu podal odpor, bude následovat veřejné soudní líčení.

„Jde o podmíněný trest dvanácti měsíců se zkušební dobou na čtyřiadvacet měsíců. Navíc by měl státu propadnout jeho počítač,“ řekl serveru mluvčí ostravského soudu Lukáš Delong.

Mladík se hlásil k hackerské skupině Anonymous. Po Babišovi požadoval, aby zrušil část nového zákona o loteriích. Výzvu ještě doplnil o fotografie Babišovy manželky a jeho dětí. „Pokud by prošla EET, my přitvrdíme - a to hodně brutálně. StBáku, poslední varování,“ napsal v jedné z výhrůžek.

Později pak tvrdil, že zveřejní údaje Babišovy dcery na jedné z erotických seznamek, což podle obžaloby bral Babiš jako těžkou újmu. Žalobce viní mladíka také z toho, že měl ve svém počítači nainstalován software umožňující kybernetické útoky. Cílem útoků měly být kromě předsedy ANO Babiše také Úřad vlády nebo ministerstvo financí.

Microsoft varuje před ruskými hackery, jejich útoky prý cílí na americký Senát i kandidáty
FBI obvinila ruské agenty tajných služeb z hackerského útoku

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!