Hnutí ANO se už chystá na předčasné volby. Kandidovat chce i Babiš | E15.cz

Hnutí ANO se už chystá na předčasné volby. Kandidovat chce i Babiš

Hnutí ANO se už chystá na předčasné volby. Kandidovat chce i Babiš
Andrej Babiš, ANO 2011
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Politické hnutí ANO miliardáře Andreje Babiše již zahájilo kampaň na předčasné volby a jeho členové se chystají objet regiony. Babiš tím reagoval na poslední dění ve sněmovně, která poté, co úřednická vláda Jiřího Rusnoka nezískala důvěru, míří ke svému rozpuštění.

„Nastal čas, aby došlo k zásadní změně. Všechny parlamentní strany by měly politiku opustit a měli by přijít noví lidé,“ řekl Babiš, který chce sám do Sněmovny kandidovat.

Předpokládá, že i když jeho hnutí zatím není příliš známé, mohlo by získat kolem deseti procent hlasů ve sněmovních volbách. „Můžeme předložit jiný druh politiků,“ dodal podnikatel, který mimo jiné slibuje transparentní financování kampaně.

V hnutí se angažují například herec a bývalý velvyslanec Martin Stropnický, bývalá náměstkyně ministra pro místní rozvoj, politička Věra Jourová, novinář Martin Komárek či pedagog Jiří Zlatuška.

Babiš, jehož majetek odhadl časopis Forbes na 40 miliard korun, založil hnutí v roce 2011. Babiš je majitelem zemědělsko-chemického impéria Agrofert a nedávno koupil mediální skupinu Mafra. Jeho hnutí bylo zaregistrováno loni. Na podzim se bez úspěchu zúčastnilo senátních voleb.

Hnutí uvádí, že chce lepší podmínky pro české firmy a živnostníky, kteří v tuzemsku platí daně. Chce i lepší životní standard pro pracující lidi ve městech či na vesnicích. Jeho cílem je prosperující stát, který zajistí lepší podmínky mladým rodinám, sociálně slabým, dlouhodobě nemocným i důstojný život seniorů.

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!