Hudeček opustil zastupitelský klub TOP 09. Založil si vlastí | E15.cz

Hudeček opustil zastupitelský klub TOP 09. Založil si vlastí

Tomáš Hudeček
Tomáš Hudeček
• 
ZDROJ: Anna Vackova, E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Bývalý pražský primátor Tomáš Hudeček a jeho kolegové Eva Vorlíčková a Milan Růžička po loňském odchodu z TOP 09 opustili i zastupitelský klub strany. Vytvořili klub Nezávislých. Odchod Hudeček zdůvodnil tím, že rozšířil aktivity ve vědecké a pedagogické oblasti. Vstup do jiné strany neplánuje, uvedl Hudeček.

V rámci pražského zastupitelstva tak vznikl osmý klub. Důvodem odchodu tří nezařazených zastupitelů bylo podle některých zdrojů vyjednávání TOP 09 o možném vzniku nového koaličního uskupení. Jasně profilovaný klub TO 09 by se totiž mohl stát partnerem pro některou ze stran stávající koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice. Oficiálně to ale nikdo komentovat nechce.

„Jestliže byl dosud klub TOP 09 a nezávislých politickými oponenty interpretován jako nečitelný, vznikají tímto krokem dvě jasně vyprofilované entity, a to klub TOP 09 a klub Nezávislých,“ uvedl bez dalšího komentáře předseda klubu TOP 09 Václav Novotný.

Současná koalice má v 65 členném zastupitelstvu těsnou většinu jednoho hlasu. Opoziční TOP 09 a ODS se nedávno neúspěšně pokusilo na mimořádném zastupitelstvu odvolat primátorku Adrianu Krnáčovou (ANO).

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video