Internet používají tři čtvrtiny Čechů, tvrdí statistici | E15.cz

Internet používají tři čtvrtiny Čechů, tvrdí statistici

ČTK

nternet v Česku loni používalo 76,5 procenta lidí ve věku nad 16 let. Velká část mladých lidí do 24 let trávila na internetu přes 20 hodin týdně. K přístupu na internet v Česku nejčastěji sloužil notebook, podíl mobilů ale rychle roste. Vyplývá to z dat Českého statistického úřadu.

Od roku 2006 se podíl uživatelů internetu mezi obyvateli České republiky staršími 16 let zvýšil o 36 procentních bodů na nynějších 76,5 procenta, tedy 6,7 milionu lidí. Nikdy nepoužilo internet 1,6 milionu lidí. "Většinou šlo o obyvatele starší 65 let a lidi se základním vzděláním nebo nezaměstnané. Jejich podíl se ale rok od roku snižuje," uvedla předsedkyně Českého statistického úřadu Iva Ritschelová.

Většina uživatelů internetu se připojuje denně, nebo téměř denně a kvůli svým soukromým potřebám na síti tráví jednu až pět hodin týdně. Zhruba dvě pětiny mladých uživatelů jsou připojeny i přes 20 hodin týdně. Téměř všem uživatelům slouží internet ke spojení s ostatními, roste obliba sociálních sítí, zatímco telefonování přes internet ubývá.

Česká ekonomika loni rostla o 2,3 procenta, potvrdili statistici

Zhruba dvě třetiny uživatelů internetu se připojují přes notebook. Přibližně polovina lidí k připojení používá stolní počítač a podobný podíl připadá na mobilní telefony. Využívání internetu v mobilech v posledních letech rychle rostlo, z pětiny uživatelů před třemi lety na loňských 54 procent.

Průměr podílu uživatelů internetu v mobilech v celé Evropské unii činí 65 procent, Česko je tedy pod průměrem EU. Naopak celkový podíl lidí v Česku používajících internet loni mírně překročil unijní průměr.

Růst ekonomiky eurozóny loni zvolnil, poklesne i letos

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!