Jinonice - metro tam zase staví. Jak dopadla oprava? | E15.cz

Konec kodrcání autobusem, v Jinonicích zase zastavuje metro. Podívejte se, jak dopadla oprava

Jiří Liebreich

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Cestující pražským metrem mohou znovu využívat stanici Jinonice na lince B. Po dokončení rekonstrukce za 145 milionů korun zde dopravní podnik obnovil plný provoz. Stanici uzavřel v lednu kvůli tomu, že sem zatékala voda. K otevření Jinonic mělo původně dojít už na začátku srpna - dopravní podnik ale podcenil míru prosakování vody, načež došlo ke zpoždění.

„Stanici jsme uzavírali proto, že hrozily průsaky vody. Dělali jsme injektáže betonových ostění. Vyměnili jsme obklady a podhledy, aby cestující opravdu viděli, že je stanice rekonstruovaná. Vyměňovali jsme hranu nástupiště a samozřejmě celý odvodňovací systém,“ řekl E15 generální ředitel dopravního podniku Martin Gillar.

Ve stanici jsou také opravené povrchy stěn a stropů, nové osvětlení a modernější technologie v neveřejných prostorách.

Znovuotevření stanice je pozitivní i pro zaměstnance pracující v kancelářském komplexu Aviatica developerské společnosti Penta a pro studenty z blízkého kampusu Univerzity Karlovy.

Dopravní podnik se chystá také na rekonstrukce stanic Skalka, Dejvická a Náměstí Republiky. Na Karlově náměstí a na Andělu navíc připravuje opravu eskalátorů. V současnosti se opravují stanice Muzeum a Palmovka.

Pražský dopravní podnik je největší městskou firmou - zaměstnává asi deset tisíc lidí – a na třech linkách metra provozuje 61 stanic. Praha ho ročně dotuje více než jedenácti miliardami korun.

Podívejte se, jak v historii probíhala výstavba pražského metra:

Výstavba pražského metra

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.