Jinonice - metro tam zase staví. Jak dopadla oprava? | E15.cz

Konec kodrcání autobusem, v Jinonicích zase zastavuje metro. Podívejte se, jak dopadla oprava

720p360p

Jiří Liebreich

Cestující pražským metrem mohou znovu využívat stanici Jinonice na lince B. Po dokončení rekonstrukce za 145 milionů korun zde dopravní podnik obnovil plný provoz. Stanici uzavřel v lednu kvůli tomu, že sem zatékala voda. K otevření Jinonic mělo původně dojít už na začátku srpna - dopravní podnik ale podcenil míru prosakování vody, načež došlo ke zpoždění.

„Stanici jsme uzavírali proto, že hrozily průsaky vody. Dělali jsme injektáže betonových ostění. Vyměnili jsme obklady a podhledy, aby cestující opravdu viděli, že je stanice rekonstruovaná. Vyměňovali jsme hranu nástupiště a samozřejmě celý odvodňovací systém,“ řekl E15 generální ředitel dopravního podniku Martin Gillar.

Ve stanici jsou také opravené povrchy stěn a stropů, nové osvětlení a modernější technologie v neveřejných prostorách.

Znovuotevření stanice je pozitivní i pro zaměstnance pracující v kancelářském komplexu Aviatica developerské společnosti Penta a pro studenty z blízkého kampusu Univerzity Karlovy.

Zápisník Tomáše Stingla: Revizorské jistoty

Dopravní podnik se chystá také na rekonstrukce stanic Skalka, Dejvická a Náměstí Republiky. Na Karlově náměstí a na Andělu navíc připravuje opravu eskalátorů. V současnosti se opravují stanice Muzeum a Palmovka.

Pražský dopravní podnik je největší městskou firmou - zaměstnává asi deset tisíc lidí – a na třech linkách metra provozuje 61 stanic. Praha ho ročně dotuje více než jedenácti miliardami korun.

Podívejte se, jak v historii probíhala výstavba pražského metra:

720p 480p 360p 240p
Výstavba pražského metra

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!