Konvička podal trestní oznámení na náměstka primátorky Dolínka | e15.cz

Konvička podal trestní oznámení na náměstka primátorky Dolínka

Martin Konvička
Martin Konvička
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Antiislamista Martin Konvička podal trestní oznámení na náměstka pražské primátorky Petra Dolínka (ČSSD). Vadí mu, že se Dolínek pokusil předem překazit Konvičkovu nedělní akci před velvyslanectvím Saúdské Arábie tvrzením, že na místě praskla kanalizace. Podle Konvičky tak porušil svobodu shromažďování, zneužil pravomoc úřední osoby a šířil poplašnou zprávu. Konvička dnes zároveň novinářům zopakoval, že chystá trestní oznámení i na premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD).

„Nebudu snahy pana Konvičky nijak komentovat, protože tento pán si žádný můj komentář nezaslouží,“ řekl dnes Dolínek.

Konvička uvedl, že oznámení na Dolínka bude řešit Městské státní zastupitelství v Praze. V souvislosti s rozpuštěním nedělní akce dále podal k pražskému městskému soudu námitku svolavatele a postupem podle zákona o svobodném přístupu k informacím si zažádal o „důkladné vysvětlení postupu magistrátu“.

„Rozhodli jsme se tentokrát opravdu tvrdě bránit. Byla tam úředně zakázána satira. Rozpuštěním jednoho shromáždění to začíná, gulagem to končí,“ prohlásil.

Akci Konvičkovy protiislámské iniciativy nazvanou „s humorem do Mekky“ rozpustila policie po výzvě úředníků. Účastníci shromáždění, kteří se převlékli za muslimy a před velvyslanectví umístili mobilní toaletu představující muslimskou svatyni, podle zaměstnanců magistrátu znevažovali náboženství a odchýlili se od původně ohlášeného programu. Nikdo nebyl zadržen.

V srpnu vzbudila Konvičkova iniciativa rozruch jinou protiislámskou akcí, při níž přijela s maketami zbraní na Staroměstské náměstí v převlecích za bojovníky Islámského státu. Policie incident vyšetřuje jako výtržnictví.

Konvička chce zhruba do deseti dnů podat trestní oznámení na řadu lidí včetně premiéra kvůli tomu, že údajně šířili poplašnou zprávu o vzniklé panice. „Pan premiér se mi omluví. Budu požadovat nějakou finanční kompenzaci, kterou, protože pravděpodobně vyhraju, věnuju na dobročinné účely,“ řekl dnes.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video