Krize v pražské koalici pokračuje, ANO a ČSSD vyvolají dohodovací řízení | E15.cz

Krize v pražské koalici pokračuje, ANO a ČSSD vyvolají dohodovací řízení

Krize v pražské koalici pokračuje, ANO a ČSSD vyvolají dohodovací řízení
Primátorka Adriana Krnáčová a náměstek Matěj Stropnický
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Hnutí ANO a ČSSD vyvolají dohodovací řízení o osudu pražské koalice. Náměstek primátorky Matěj Stropnický (SZ) z Trojkoalice (Strana zelených, KDU-ČSL a STAN) podle nich porušil koaliční smlouvu. ČTK to pod slibem anonymity řeklo několik zdrojů. Na lednovém jednání zastupitelstva Stropnický nehlasoval pro koaliční návrh na vypsání desetiletého tendru na svoz odpadu. Koaliční smlouvu lze jednostranně vypovědět až po měsíčním dohodovacím řízení.

ANO a ČSSD pošlou podle informací ČTK ještě dnes dopis, kterým dohodovací řízení bude vyvoláno. Následně by měly mít všechny tři strany měsíc na to, aby své spory vyřešily. Pokud se tak nestane, může smlouvu kterýkoliv s partnerů vypovědět.

Odchod Stopnického z rady požadují ANO a ČSSD již několik týdnů. O požadavku již několikrát jednal i zastupitelský klub Trojkoalice, který se dosud za Stropnického vždy postavil.

Nesoulad pražské koalice a neshody primátorky Adriany Krnáčové (za ANO) a Stropnického se projevily už na konci loňského roku, zejména v otázce pražských stavebních předpisů. Předpisy, kolem kterých se na podzim strhla mediální bitva, nakonec zrušilo ministerstvo pro místní rozvoj (MMR).

Ve volbách vítězné hnutí ANO má s ČSSD a Trojkoalicí v 65členném zastupitelstvu nejtěsnější většinu 33 hlasů. ANO původně usilovalo o hlasy Pirátů, což se ale nepodařilo. Při rozhodování o tendru na odpad pak koalici zachránila přeběhlice z TOP 09 Monika Krobová Hášová.

Autor: ČTK
 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!