Marketingová firma fotbalové asociace je v exekuci, kvůli sporu s Bohemians | e15.cz

Marketingová firma fotbalové asociace je v exekuci, kvůli sporu s Bohemians

Miroslav Pelta
Miroslav Pelta
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Společnost STES, která je marketingovou firmou Fotbalové asociace ČR, se potýká s exekucí. STES má pozastavené bankovní účty až do výše osmi milionů korun. Důvodem je šest let starý spor s Bohemians Praha o pokutu.

„Informaci o tom, že bylo společnosti STES doručeno vyrozumění o zahájení exekuce, mohu potvrdit,“ řekl Aktuálně.cz předseda FAČR Miroslav Pelta, který je zároveň předsedou představenstva STES. „Společnost STES podala v této věci dovolání, takzvanou žádost o odklad vykonatelnosti, a činí další právní kroky v samotném exekučním řízení,“ dodal.

Problém začal v roce 2010, kdy disciplinární komise FAČR udělila FK Bohemians pokutu šest milionů korun a odečetla mu 20 bodů v prvoligové tabulce za to, že nenastoupil do utkání proti Bohemians Praha 1905 a zároveň ani na třetí pokus nedodal komisi důkazy v údajné korupční aféře.

Pokutu si FAČR vymohla odečtením z podílu na zobchodování marketingových a televizních práv, které klubům vyplácí společnost STES. Vrchní soud však v květnu potvrdil rozsudek nižších instancí, že takto pokutu vymáhat nelze.

Vzhledem k tomu soud přiznal FK Bohemians, nyní hrajícímu pražský přebor na Střížkově, peněžitou pohledávku ve výši 6 144 000 korun, kterou má zaplatit STES. Částku navyšují další náklady včetně exekučních. Nárok nyní uplatňuje firma MK holding z Prahy 9, která pohledávku získala od Karla Kapra, šéfa FK Bohemians.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video