Medveděv přistál v Praze, podepíše balík obchodních smluv | E15.cz

Medveděv přistál v Praze, podepíše balík obchodních smluv

Dmitrij Medvěděv a Václav Klaus na loňském setkání v Praze
Dmitrij Medvěděv a Václav Klaus na loňském setkání v Praze
• 
ZDROJ: E15, Eduard Erben

ČTK, bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Letadlo s ruským prezidentem Dmitrijem Medveděvem dnes přistálo s asi dvacetiminutovým zpožděním v Praze. Medveděv bude na dvoudenní státní návštěvě jednat s vrcholnými českými představiteli především o obchodních vztazích ČR a Ruska. Na Pražském hradě ruský prezident otevře výstavu ze sbírek Kremlu. Prezident Václav Klaus Medveděva netradičně uvítal ve Strahovském klášteře.

Medveděv a zhruba 25 lidí z jeho doprovodu přiletělo do Prahy prezidentským speciálem Il-96. Ruského prezidenta na letišti uvítala čestná stráž a spolu se silným policejním doprovodem pro něj přijela jeho speciální limuzína Mercedes Pullman. Medveděv z letiště zamířil do Strahovského kláštera, kde ho přivítá český prezident Václav Klaus s manželkou Livií.

Manželka ruského prezidenta Světlana Medveděvová přicestovala do Prahy už kolem 17:00. Do Česka totiž zamířila nikoliv z Moskvy, ale ze španělského Madridu, kde v minulých dnech otevřela první pravoslavný kostel v zemi. Ruský prezidentský pár přenocuje v hotelu Four Seasons v centru města.

Český prezident a jeho manželka vybrali pro ruský prezidentský pár ochutnávku tradiční české kuchyně. Slavnostní klášterní menu obsahuje hovězí vývar, pražskou šunku, pečenou kachnu se zelím a knedlíkem. Podávat se budou moravská vína.

Dmitrij Medvěděv vystupuje z prezidentského speciálu Il-96 na ruzyňském letišti Autor: ctk
Medveděv vystupuje na pražském letišti z ruského prezidentského speciálu

Dvoudenní pobyt ruského prezidenta má mít především ekonomický rozměr, protože bude podepsán celý balík smluv o spolupráci a konkrétních projektech. S hostitelem Václavem Klausem ruský prezident probere i situaci ve světě a aktuální mezinárodní problémy včetně potíží v eurozóně či plány USA a NATO na vytvoření protiraketové ochrany. Hovořit by měli také o tendru na dostavbu jaderné elektrárny Temelín.

Český a ruský prezidentský pár v knihovně Strahovského kláštera Autor: ctk
Český a ruský prezidentský pár v knihovně Strahovského kláštera

Autor: ČTK, bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video