Metanol má zřejmě již 19 obětí | E15.cz

Metanol má zřejmě již 19 obětí

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: Mlada fronta

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Lekaři potvrdili, že starší muž, který byl nalezen ve svém havířovském bytě, zemřel na následky otravy methylalkoholem. Stal se tak desátou obětí pančovaného alkoholu v Moravskoslezském kraji a osmnáctou v Česku. Zatím oficálně nepotvrzenou 19. obětí je muž z Kostelce u Zlína.

„Lékařka záchranné služby už mohla pouze konstatovat smrt pacienta. Vzhledem k nálezu lahve nekolkovaného alkoholu v bytě a faktu, že smrt nastala beze svědků, jsme na místo přivolali policii,“ řekl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

V moravskoslezských nemocnicích leží podle dostupných informací kvůli otravám jedovatým alkoholem 11 lidí. Zdravotní stav některých je kritický. Mnozí přišli o zrak.

Nejvíce lidí, pět, je v péči lékařů havířovské nemocnice. Stav jedné pacientky je kritický, ale začal se lehce zlepšovat. Další tři jsou ve vážném stavu. Pátý otrávený je na tom už podstatně lépe. Sice oslepl, ale v nejbližších dnech by z nemocnice mohl být propuštěn. Lékaři přišli do kontaktu i s otráveným mužem, který odmítl hospitalizaci a do nemocnice docházel jen na kontroly. Nyní už je v pořádku.

Dva metylalkoholem otrávení jsou v ostravské městské nemocnici. Ani v jejich případě se stav příliš nezměnil. Jeden je na tom velmi špatně, druhé pacientce je o něco lépe. Jeden otrávený je v Nemocnici Podlesí v Třinci, další v Opavě a jeden v orlovské nemocnici.

Zatímco počet obětí otrav alkoholem stále roste, policie obvinila provozovatele večerky na zlínském sídlišti Jižní Svahy, ve které nakupovali některé oběti. Už ve středu zadrželi policisté také dodavatele alkoholu. Policisté ve Zlíně navíc objevili sklad s 500 lahvemi podezřelého alkoholu. Stejně jako v několika předchozích případech nesou etikety Likérky Drak. Také v Moravskoslezském kraji odhalili celníci a policisté dalších 21 litrů neokolkovaného alkoholu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video