Metro v Praze již jezdí bez omezení | E15.cz

Metro v Praze již jezdí bez omezení

Bariéry u stanice metra Vltavská
Bariéry u stanice metra Vltavská
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pražský dopravní podnik obnovil plný provoz metra. Soupravy zastavují ve všech stanicích. Cestujícím se otevřelo i zbývajících osm stanic, kterými metro v posledních dnech pouze projíždělo. Kolem vestibulů ale zůstávají protipovodňové zábrany.

Lidé po ukončení uzavírky již mohou nastupovat a vystupovat ve všech stanicích, včetně těch doposud uzavřených. Jde o stanice Malostranská a Staroměstská na trase A, Vltavská a Nádraží Holešovice na lince C, Křižíkova, Invalidovna a Palmovka na trase B a přestupní stanice Florenc.

„Oproti původnímu předpokladu jsme toto významné dopravní opatření urychlili,“ uvedl člen krizového štábu Jiří Vávra (TOP 09). Původní předpoklad totiž byl, že se metro naplno rozjede až v pondělí ráno. „Chceme pomoci Pražanům vracejícím se z víkendu, aby se ulehčilo nedělní dopravní špičce - jak v městské hromadné dopravě, tak v individuální,“ doplnil. Podnik v průběhu odpoledne zruší autobusovou linku XC a tím částečně uvolní komunikace, zejména ulici Argentinskou, V Holešovičkách a Wilsonovu.

Protipovodňové bariéry kolem stupů do stanic zatím zůstanou stát. Podnik odstranil jen části u vchodů. „Vstupy do stanic budou omezeny tak, abychom v případě potřeby byli schopni v řádu jedné nebo dvou hodin kompletně všechny bariéry znovu dostavět,“ vysvětlil už v sobotu ředitel dopravního podniku Milan Křístek. Prostor pro průchod do stanic metra je tak užší, než jsou cestující zvyklí. Podnik proto nabádá k opatrnosti.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.