Miliardáři Sehnalovi hořelo výstaviště v Letňanech, zasahovali téměř všichni pražští hasiči | E15.cz

Miliardáři Sehnalovi hořelo výstaviště v Letňanech, zasahovali téměř všichni pražští hasiči

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Na výstavišti v Praze - Letňanech vzplanuly čtyři stánky s občerstvením. Požár vznikl při výměně propanbutanové lahve, několik dalších následně explodovalo. Hasiči zhruba po 40 minutách požár dostali pod kontrolu. Dva lidé ze stánku byli lehce popáleni, zhruba 200 lidí z blízké haly bylo preventivně evakuováno. Letňanské výstaviště patří do skupiny SPGroup, které vlastní miliardář Pavel Sehnal.

Obchodní a marketingový ředitel provozovatele výstaviště František Martin Přívětivý uvedl, že hořely stánky mezi halami, které zůstaly ale nepoškozeny. Požár tak neohrozí konání současné akce zaměřené na karetní hry ani nadcházející naplánované akce na výstavišti.

Hasiči dostali informaci o požáru před 11:30, po 40 minutách byl podle velitele hasičů oheň lokalizován. Mluvčí pražské záchranné služby Dominik Horn řekl, že záchranáři na místě ošetřili dva lehce popálené muže ze stánku s občerstvením a následně je převezli do popáleninového centra v Praze Vinohradech.

Hasiči po oznámení požáru vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu, který signalizuje velký požár. Vyšší už je pouze zvláštní stupeň poplachu.

Areál PVA Expo Praha nabízí celkem 105 tisíc metrů čtverečních krytých i venkovních ploch. Sedm moderních ocelových hal má rozlohu 35 tisíc metrů čtverečních. Na výstavišti se konají veletrhy, výstavy, sportovní akce, koncerty, konference, semináře, workshopy, kongresy a firemní prezentace.

 

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video