MPO odebere dotaci 400 milionů na výzkumný park v Milovicích | E15.cz

MPO odebere dotaci 400 milionů na výzkumný park v Milovicích

výzkumný park Milovice
výzkumný park Milovice
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Započatý projekt výstavby vědecko-technického parku v Milovicích bude zřejmě ukončen. Ministerstvo průmyslu a obchodu mu odebralo dotaci téměř 400 milionů korun, protože park by se nestihl dokončit včas. Uvedl to mluvčí ministerstva František Kotrba. Dotace bude podle něj využita na jiné projekty. Podle původního plánu měla být stavba dokončena letos v červnu.

Výzkumný park s aerodynamickým tunelem měla provozovat společnost VTP AT Milovice, její reakce zatím není k dispozici. Firma už dostala proplacenou první etapu prací za přibližně 28 milionů korun, peníze bude muset vrátit.

Výstavba parku začala loni v březnu. „V následujícím období bohužel došlo k řadě okolností, které zamezily hladkému pokračování realizace projektu, především s ohledem na neúspěšně realizovaná výběrová řízení na dodavatele stavební a technologické částí díla,“ uvedl Kotrba.

V následujícím období bohužel došlo k řadě okolností, které zamezily hladkému pokračování realizace projektu

Firma podle Kotrby letos v březnu navrhla celý projekt upravit tak, aby se jej v pozměněné formě se snížením nákladů podařilo dokončit včas. „Jím předložená dokumentace prokazující reálnou možnost dokončení projektu do 31. prosince 2015, kdy definitivně končí možnost proplácet z Operačního programu podnikání a inovace, byla bohužel z pohledu poskytovatele nedostatečná a neobsahovala zásadní podklady prokazující reálnou šanci dílo dokončit z pohledu technologického i z pohledu zajištění finančních zdrojů,“ doplnil Kotrba.

Starosta Milovic Milan Pour (ANO) potvrdil, že od konce minulého roku, kdy se stal starostou, na projektu žádná významná stavební činnost nebyla. V únoru tohoto roku se mu podařilo po několika měsících sjednat s firmou VTP AT Milovice schůzku.

Na tom jednání jsem byl informován, že došlo ke změnám ve vlastnické struktuře společnosti

„Na tom jednání jsem byl informován, že došlo ke změnám ve vlastnické struktuře společnosti a že nám budou představeny nové osoby, které budou jednat jménem té společnosti. Do současné doby se tak ale nestalo,“ řekl starosta. Dodal, že aktuální situace je pro něj zklamáním. „Projekt mohl pro místní občany přinést další pracovní příležitosti,“ uvedl.

Vědeckotechnický park měl poskytnout zázemí pro komerční výzkumné aktivity i prostor pro spolupráci mezi vědeckým a podnikatelským sektorem. Komplex měl nabídnout více než 8000 metrů čtverečních vybavených kancelářských a laboratorních ploch, zejména pro automobilový průmysl a pro odvětví udržitelné energetiky.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video