Mrazivé počasí lákalo na sjezdovky, Lipno hlásí rekord | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Mrazivé počasí lákalo na sjezdovky, Lipno hlásí rekord

ČTK

Jihočeské sjezdovky měly od pátku do neděle nejlepší návštěvnost od začátku zimy. Lyžaře na svahy nalákalo mrazivé počasí se slunečnou modrou oblohou. 

Ve Skiareálu Lipno se v pátek vystřídalo 3500 lyžařů a dalších zhruba 4200 lidí zamířilo do tohoto rekreačního střediska během víkendu. ČTK to dnes řekl Vojen Smíšek se společnosti Lipnoservis.

"Je to naprostý top letošní sezony," zhodnotil Smíšek návštěvnost za poslední dny. Kromě počasí k vyššímu zájmu o lyžování přispěly také vánoční prázdniny. V lipenském skiareálu mohli lyžaři využít celkem devět kilometrů sjezdovek.

Sněhová děla jedou naplno. Lyžařská sezóna ve Špindlu začíná už o víkendu

S počty lyžařů byl spokojen také Petr Vondraš, vedoucí provozu v lyžařském středisku Zadov na Šumavě. "Návštěvnost byla v posledních dnech veliká," řekl. V pátek přišlo lyžovat přes 2000 lidí a v sobotu kolem 1600. První den nového roku se návštěvnost zřejmě přiblíží k 1000 lidí. Na Zadově kromě Kobyly jezdí také lanovka u Horejšů.

Zamrzla už také přehrada Lipno, ale desetikilometrová bruslařská dráha na ní ještě otevřena nebyla. Zatím to není bezpečné, provoz dráhy se zahajuje až při síle ledu kolem 18 centimetrů.

Miliardáři na lyžích bojují o Ještěd. Chtějí ho změnit k nepoznání

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!