Na Ústecku budou provozovat leteckou záchrannou službu opět Slováci | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Na Ústecku budou provozovat leteckou záchrannou službu opět Slováci

Ministerstká komise vybrala vítěznou firmu Air-Transport Europe na základě nejnižší ceny, konkurenční DSA skončila druhá.

Vítězem tendru na provozovatele letecké záchranné služby v Ústeckém kraji se opět stala slovenská firma Air-Transport Europe (ATE). Rozhodlo o tom ministerstvo zdravotnictví na základě doporučení nové komise, která nabídky znovu posuzovala. Ministerstvo uvedlo, že smlouva s ATE by mohla být podepsána zhruba v polovině února.

Firma v tendru zvítězila už při prvním posuzování. Podepsání smlouvy s ministerstvem však předběžným opatřením zakázal antimonopolní úřad kvůli stížnosti konkurence, firmy DSA. Ministerstvo poté rozhodlo, že nabídky znovu posoudí.

Letecká záchranka na Ústecku se zdá úřadu levná. Zdržení je už kritické

Od ledna do podpisu smlouvy a převzetí základny v Ústí nad Labem zajistí službu v kraji buď policie a armáda prostřednictvím vrtulníků z Prahy a Plzně, nebo dosavadní provozovatel, firma DSA, s kterou by ministerstvu mohlo za určitých podmínek uzavřít dodatek smlouvy. Se zástupci ministerstev obrany a vnitra zdravotnictví podepsalo memorandum o případném zajištění letecké záchranné služby na severu Čech.

Předseda hodnotící komise v závěru dnešního odpoledne informoval ministerstvo, že komise znovu posoudila nabídky ATE a DSA, které do tendru na ústeckou základnu přišly. Obě byly podle komise v souladu se zadávací dokumentací. "Proto komise stanovila jejich pořadí podle jediného hodnotícího kritéria, kterým je výše nabídkové ceny, a to se závěrem, že nabídka společnosti ATE skončila na prvním místě, neboť obsahuje nižší nabídkovou cenu než nabídka společnosti DSA," uvedlo ministerstvo.

DSA se kvůli tendru na leteckou záchranku obrátí na ÚOHS, stát prý porušil vlastní podmínky

Ministerstvo zdravotnictví letos vypsalo výběrové řízení s předpokládanou hodnotou 1,2 miliardy korun bez DPH na šest základen letecké záchranné služby, jediným kritériem byla cena. U pěti už je smlouva podepsaná. Na provozu letecké záchranné služby se má od ledna podílet i rakouská firma Helikopter Air Transport, která v tendru získala základny v Jihlavě a Ostravě. DSA, která má nyní společně s Alfa-Helicopter osm základen, má létat z Hradce Králové a Liberce, slovenská ATE z Olomouce. Čtyři stanoviště bude v letech 2017 až 2020 provozovat stát.

 

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!